Bülent Arınç’tan Ahmet Hakan’a: Sen dönüşmekten birkaç adım öteye geçtin

Bülent Arınç’tan Ahmet Hakan’a: Sen dönüşmekten birkaç adım öteye geçtin

AKP’li siyasetçi Bülent Arınç, Twitter hesabından Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a hitaben bir açık mektup yayınladı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. Arınç, "Patronlarının himmeti ile geldiğin son noktada basın hayatımızın en köklü gazetelerinden birini tam bir magazin ve bulvar gazetesi haline getirdin" dedi.

AKP'nin kurucu isimlerinden eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a sert sözlerle yüklendi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Arınç, geçen günlerde kendisi için "Onun durumu hepsinden daha trajik. Trajik çünkü ruhu AK Parti’den çoktan koptuğu halde bedenini koparmaya bile cüret edemiyor. Fakat buna rağmen afra tafrası hiç eksik olmuyor. Tek derdi ciddiye alınmak" diyen Hakan'a yanıt verdi.

"Bak aslanım!" diyerek sözlerine başlayan Arınç, "Patronlarının himmeti ile geldiğin son noktada basın hayatımızın en köklü gazetelerinden birini tam bir magazin ve bulvar gazetesi haline getirdin. Seninle yaşamak zorunda olduğu için acısı her fotoğrafında yüzünden okunan kedin Sekter'e dahi acıyorum" diye belirtti.

 

Hakan’ın adını vermeyen Arınç, “Bak aslanım! Sen Yeşil Camii Kur’an Kursu’nda talebeydin. Ben Erbakan Hocamın Manisa İl Başkanıydım” diye başladığı mektupta şu ifadeleri kullandı:

“Sen bazı varoluşsal sancılar çektin, dönüşüm geçirdin.

“Sonra dönüşmekten birkaç adım öteye geçtin, dalından kopan yaprak misali rüzgara göre savruldun… Nazım Hikmet’in dediği gibi ‘Günde on kaat, bir çift rugan pabuç, sıcak bir döşek ve üç yüz papellik rahat için…’ güzel günlerini sattın.

“Hadsizliklerine son vermen için başkaları gibi kapalı kapılar ardından değil, kamuoyunun gözü önünde seni ilk ve son kez muhatap alıyor ve uyarıyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv