Bülent Arınç'tan ilk açıklama geldi! 'Abdullah Gül'ün adaylığı...'

Bülent Arınç'tan ilk açıklama geldi! 'Abdullah Gül'ün adaylığı...'

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Merkezi’nde yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı..."FİKRİMİ ALDI"Arınç açıklamasında “Külliye’de...

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Merkezi’nde yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı...

"FİKRİMİ ALDI"

Arınç açıklamasında “Külliye’de görüşme yapacaktık buradaki çalışmalar sebebiyle burada görüştük. Bazı konularda fikrimi aldı. Fikrimi söyledim. Faydalı bir görüşme oldu. Görüşmelerimiz sürecek. Ben aktif siyasete veda ettim. Bu düşüncem bugün de devam ediyor. 20 yıl süren milletvekilliğine kadar her kademesinde bulundum. Bundan sonra milletvekilliğinden başlayacak değilim. Bunu hiç düşünmüyorum. Teklif edilmiş bir konu da değil. Ama aktif siyasi hayatın dışında ülkemizin yaraına yapılacak şeyler de var'' ifadelerini kullandı.

ABDULLAH GÜL'ÜN ADAYLIĞI...

Abdullah Gül’ün adaylığının toplantıda görüşülüp görüşülmediğine'' ilişkin soruları da yanıtlayan Arınç, “Her konuyu görüştük ama bu konuyla açıklama yapma yetkimi kendimde görmüyorum. Ama bu konuların üzerinde konuştuk. Sayın Cumhurbaşkanımızla baş başa görüştük''  dedi.

"BİZİM GÖRGÜMÜZ, DAVAMIZA SAHİP ÇIKMAYI ÖĞRETTİ"

Gazetecilerin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığını destekliyor musunuz''sorusuna dikkat çeken bir yanıt veren Arınç “Bu biraz önceki soruyla eş anlamlı. Ben AK Partiliyim partimden de memnunum. Bazı partililerin yaptıkları bizleri üzse de AK Parti’den başka partiye başımı çevirmem. Ben AK Parti’ye zarar verecek hiçbir hareketin içerisinde olmam. Milli Görüş içerisinden gelen biriyim. Bizim görgümüz davamıza sahip çıkmamızı öğretti'' sözlerini kullanmakla yetindi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem