Bülent Ersoy: Ekibim için servetimi ortaya dökeceğim

Bülent Ersoy: Ekibim için servetimi ortaya dökeceğim

KKTC’ye bir otelde konser vermek amacıyla giden ve PCR testleri sahte çıkan Bülent Ersoy’un 21 kişilik orkestrası tutuklandı. Ersoy, orkestrasının suçsuzluğunun ispatlanması için servetini ortaya dökeceğini söyledi.

Şarkıcı Bülent Ersoy’un Kuzey Kıbrıs’ta vereceği konser öncesi orkestra ekibinin PCR testi sahte çıkmıştı. Ekip, Ercan Havalimanı’nda incelemeye tabi tutulmuştu. Sahte belgeleri düzenleyen Kuzey Kıbrıs vatandaşı otel yöneticileri, hastane yetkilisi ve doktorların serbest bırakıldığı olayda Türk vatandaşı olan 21 müzisyenin, bir ay süren gözetim sonrasında tutuklanmasına karar verilmişti.

Şarkıcı Bülent Ersoy’dan karara tepki geldi. Hürriyet gazetesinden İsmail Bayrak’a konuşan Ersoy ekibindeki müzisyenlerin suçsuzluğunun ispatı için servetini harcayacağını söyledi.

Ersoy, “Ben yaptığım yardımları kimseye söylemedim. Bunca zamandır ne kadar sıkıntı yaşadım kim biliyor? Manen ve maddi olarak ne çektim kim biliyor? Ekibimi elimden aldılar. Maddi kaybım var. Onun yeri dolar lakin manen ne yapacağız? O çocukların kaybını kim ödeyecek. Kim o günlerini geri verecek. Kanunlar çerçevesinde boynumuz kıldan ince lakin çocuklar da bu işlerin sahtekârlığını nereden bilsin?” ifadelerini kullandı.

“BU İŞİN SONUNA KADAR GİDECEĞİM”

Ersoy şunları söyledi: “Arkadaşlarımın haklarını sonuna kadar savundum ve elimden gelen her şeyi yaptım. O çocukları kelepçeli gördüm ya, servetimi ortaya dökeceğim ve bu işin sonuna kadar gideceğim. Otele dava açıyorum. Maddi-manevi ne gerekiyorsa yapacağım. Ben ancak maddi olarak olanaklarımı kullandım. Manevi olarak hepsinin yanında oldum. Daha ne yapayım? Kendimi yakmamı mı istiyorlar? Günah keçisi ben miyim? Hapisten kimseyi almak elinden gelmedi ne yazık ki. 70 yaşında kadınım, üzüntüden tansiyonum çıktı. Avukatıma gidiyorum, ne gerekiyorsa yapacağım.”

YAĞCI: SAHTE PCR KUZEY KIBRISLI OTEL YÖNETİCİLERİ DÜZENLEDİ

Yapımcı Polat Yağcı da sosyal medya hesabında yaşananlara tepki gösterdi. Yağcı, “Pandemi boyunca bir konser bile veremeyen, evlerine ekmek götüremeyen bu emekçilerin en büyük suçu ekmek parası kazanmak için sanatlarını icra etmeye Kıbrıs’a gitmeleridir. Kıbrıs’a konser vermek için giden 21 müzisyenin eline tutuşturulan sahte PCR raporu düzenleyen ‘Kuzey Kıbrıs vatandaşı’ otel yöneticileridir” diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin