Bülent Tezcan'ı vuran saldırgan, ağır ceza mahkemesine gidiyor

Bülent Tezcan'ı vuran saldırgan, ağır ceza mahkemesine gidiyor

CHP'li Bülent Tezcan'ın 29 Ekim 2016 tarihinde silahlı saldırıya uğramasına ilişkin davanın görülmesine bugün Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi,  dosyanın ağır ceza mahkemesine...

CHP'li Bülent Tezcan'ın 29 Ekim 2016 tarihinde silahlı saldırıya uğramasına ilişkin davanın görülmesine bugün Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi,  dosyanın ağır ceza mahkemesine gönderilmesine karar verdi.

Söz alan avukat Celal Çelik, “Sanık savunmalarında her ne kadar Bülent Tezcan'ın yanına gelip ateş ettiğini söylese de en az bir metreden atışın yapıldığı tespit edilmiştir. Olayın kasten yaralama değil, kasten öldürmeye teşebbüs olduğunu düşünüyoruz'' diyerek dosyanın görevsizlik kararıyla ağır ceza mahkemesine gönderilmesini talep etti.

tezcan-foto.jpeg

Sanık Alpaslan Sargın ise Tezcan'a yakın mesafeden silahını bacağına dayayarak bir kere ateş ettiğini öne sürerek, "Kasığına ateş ettiğimi söylüyorlar. Ancak ben baldırına dayadım, silahımda daha mermi vardı, şarjör doluydu, ancak tek bir kere ateş ettim. Öldürmeye niyetim yoktu. Kimseyi de öldürmek ile tehdit etmedim" dedi. 

Duruşmayı bitiren Yargıç Sanem Aksoy Yıldız, "sanığın eylemini beyanlarının aksine uzak mesafeden gerçekleştirdiğinin İzmir Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü raporuyla sabit olduğu, sanığın alkollü olduğu yönündeki ikrarı da dikkate alındığında, sanığın müştekiyi kasık bölgesinden yaraladığı dikkate alındığında sadece bacağını hedef aldığı ve öldürme kastının olmadığı yönünde bir kanaate varmanın mümkün olmadığı, olayın kasten adam öldürmeye teşebbüs suçunu oluşturabileceği"  gerekçesiyle görevsizlik kararı vererek, dosyanın Aydın Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine hükmetti. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem