'Bunlar da Cübbeli'nin sakalsızı!'

'Bunlar da Cübbeli'nin sakalsızı!'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu arasındaki görüşmeye en sert tepki Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut'tan geldi."Netçe görülmüştür ki, Hukuk...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu arasındaki görüşmeye en sert tepki Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut'tan geldi.

"Netçe görülmüştür ki, Hukuk fakülteleri Roma hukukundan önce Sokrates ahlakı öğretmeli talebelerine!" diyen HKP Genel Başkanı Ankut'un açıklaması şu şekilde:

Dün, Tayyip’in Kaçak ve de Haram Sarayı’nın yeni ziyaretçileri vardı. Bunlara aslında “biatçı'', demek daha doğru olur ya; neyse…

Barolar Birliği Başkanı, bir hukukçudan çok, tam bir fırıldak burjuva siyasetçisi kişiliği sergileyen Metin Feyzioğlubaşkanlığındaki 70 Baro Başkanı, Tayyip’i “demokrasiyi Fethullah’ın elinden alıp kurtarması''ndan dolayı, kutlamaya gidiyor.

Tabiî bu kutlama töreninde, Tayyip’e yönelik övgünün bini bir para. Aslında övgünün de ötesinde o. Yandaş medyada ortalama 15 yıldan bu yana görmekte olduğumuz bir “biat'' ve “yalama'' törenidir.

Metin Feyzioğlu, siyasete sosyal demokrat CHP’de başlayıp, sağın en gerisinde, hatta faşist bir çizgide yer alanCumhuriyetçi Güven Partisi’nde siyasi hayatını bitiren dedesi, dönekler döneği Turhan Feyzioğlu’nun bire bir klonlanmış kopyası gibidir. Bunun da döneklik, pervanelik, hep ikili oynama, güce tapınma ve her daim güçlünün yanında görünme, çıkarcılık, kariyeristlik, riyakarlık, kişiliğinin karakteristik özellikleri olmuştur.

Çok değil, iki sene kadar önce, bir Adli Yıl Açılışında, kendisini terbiyesizlik etmekle suçlayıp, o zaman Cumhurbaşkanlığı Makamını işgal eden Abdullah Gül ve Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’e “Haydi gidiyoruz.'', diyerek açılış törenini, onları da peşine takıp terk eden Tayyip Erdoğan’a bakın ne övgüler düzüyor, Feyzioğlu:

“Zatıaliniz bu püskürtme hareketinde büyük bir liderlik örneği göstermiştir. Sizin televizyonda yaptığınız açıklamayı dinlediğimizde de yüreğimiz ferahladı ve bu girişimin püskürtüleceğini anladık.

“15 Temmuz’da bir büyük felaketin eşiğinden döndük. Sizin de isabetle işaret ettiğiniz gibi tehlike geçmemiştir. FETÖ sadece bir araçtır. Bu örgütün arkasındaki güçler, Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafya ve bu bölgede yaşanan menfaat çatışmaları olduğu gibi durmaktadır. İşgale karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin arkasında saf tutmak hepimizin asli görevidir. İstisnasız 79 baro 15 Temmuz gecesi çatışmalar devam ederken demokrasiden yana tavrımızı ortaya koyduk. Bir şey daha söyleyeyim. Sizin ve sayın Başbakan’ın açıklamalarını dinlediğimizde bu girişimin püskürtüleceğine inancımız arttı.'' (

Politika