Bunun da suçlusu muhalefet oldu: Fahrettin Altun, 7 ay gecikmeli cevabın faturasını muhalefete kesti

Bunun da suçlusu muhalefet oldu: Fahrettin Altun, 7 ay gecikmeli cevabın faturasını muhalefete kesti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, tartışma yaratan ABD Başkan Adayı Joe Biden’a 7 ay sonra tepki verilmesine ilişkin konuşarak topu muhalefete attı ve, “7 ay niye beklediniz’ diye soruyorlar, sizi bekledik” ifadesini kullandı.

Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Biden'ın "muhalefetle el ele Erdoğan'ı devireceğiz' sözlerine, konunun muhatabı muhalefet hâlâ net bir cevap veremedi. Hep bir ağızdan '7 ay niye beklediniz' diye soruyorlar. Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?” açıklamasında bulundu.

Ne olmuştu?

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde Demokrat Parti'nin başkan adayı olan Joe Biden'ın 19 Aralık'ta New York Times (NYT) yayın kuruluna verdiği söyleşide söylediği sözler Türkiye'de gündem oldu. Biden, söz konusu söyleşide, "Erdoğan bir otokrattır, yapmamız gerektiğini düşündüğüm şey, ona karşı çok farklı bir yaklaşım benimsemek ve muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça ortaya koymak" ifadesini kullandı. Muhalefete desteğini açıkça belirten Biden, "Erdoğan'ı mağlup edin. Darbeyle değil, seçim süreciyle" dedi.

İlgili Haberler