Burak Elmas: "Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacağız" demedik

Burak Elmas: "Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacağız" demedik

"Sahada sonuçlarımız iyi değil ama düzeleceğiz. Masada ise güçlü bir durumdayız"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Şubat ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Gelen tepkilerle ilgili konuşan Elmas, "Biz hiçbir şey saklamıyoruz, her şey açık, her şeyi sorabilirsiniz. Galatasaray'ın bilgisini, Galatasaraylılar'dan saklayacak halimiz yok. Biz, gelirken 'Galatasaray müthiş bir tablo içerisinde, seneye Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacağız' demedik" dedi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın açıklamaları şu şekilde:

"Biz gençleştirme projesi demedik, yeni bir Futbol anlayışı dedik. Deneyimli futbolcular tabii ki olacak. Bu proje kapsamında yine iki genç oyuncuyu kadromuza kattık, Gomis'i de aldık. Kısa süreli ve en uygun maliyetli oyuncularla kadromuzu güçlendirmeye çalıştık. Projemizden geri dönüş yoktur."

Metin Öztürk'e yanıt

"Metin Öztürk çıktı lakin kısa konuştu. Keşke uzun konuşsaydı. 'Sahada sıfırız, masada sıfırız' dedi. Sahada sonuçlarımız iyi değil lakin düzeleceğiz. Masada ise güçlü bir durumdayız. Sponsorluklarla ilgili eleştirisi oldu. Seçimden önce sponsorlarınızı bize devredeceğinizi söylediniz, koltuk karşılığı verebileceğinizi söylediniz, biz koltuk vermediğimiz için sponsorların bize gelmeyeceğini söylediniz. Altyapıda göreve gelen Emir Kıvırcık'ı arayıp 'Yakında seçim var, beraber çalışacağız' dediğinizi de konuşalım. Birleştirme çabasıyla geçmişe dönük hiçbir yönetimi ve başkanı eleştirmek istemiyorum. Galatasaray iyi bir dönemden geçmiyor. Bankalar Birliği anlaşması kötü demiyorum lakin zorlukları var. Havuzda toplanan parayı isterlerse size kullandırmayabilirler."

"İtibar suikasti yapılıyor"

"Kendimi geçtim, kendi yöneticilerime, profesyonel çalışanlarıma Galatasaraylılar tarafından itibarsızlaştırma çalışması yapılıyor. Gomis'in kontratında 250 bin Euro küme düşmeme maddesi olduğu söylendi son olarak. Bunları gelin bize sorun, her söylenene inanmayın. Biz şeffaf bir yönetimiz. Buraya gelirken 'Galatasaray müthiş, seneye Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacağız' demedik. Galatasaray için sempatik olmayan önlemler ve kararlar alabiliriz dedim. Böyle gelmiş böyle gider diye diye buralara geldik."

"Avrupa'da grubunda lider"

"Transferde hatalar yapıldı deniliyor lakin ben hatalı transferler yapıp Avrupa'da grubundan lider çıkan bir takım görmedim. Eksiklerimiz olabilir lakin hata denmez.

Galatasaray Lisesi öğrencilerinin hafta sonu izinlerinin kalktığı, üye başvurularının sosyal medyada dolaştırıldığı, çocukların ailelerinin linç edildiği, divan kurulu üyelerinin her toplantıdan sonra linç edildiği bir Galatasaray teslim aldık. Bugün Galatasaray değerlerini, kurul ve kurumlarının birlikteliği için çalışmaya devam edeceğiz. Bu değerleri savunmaya devam edeceğiz.

Biz bu koltuktan kalktıktan sonra hesap verebileceğiz. Aday olup daha sonra kaybolan başkan ve yöneticiler olmayacağız, yine aranızda oturacağız. Galatasaray bir karar verecek. Bu alışkanlık uzun zamandır devam ediyor. Göreve gelirken; 'Galatasaray'ı bölmüş, kutuplaştırmadan güç almış kişileri azaltıp Galatasaray'ın başarısına birlikte gideceğiz' dedik. Bu hedefimizden vazgeçmedik. Galatasaray genel kurulu, Galatasaray'ın en üst kuruludur. Bunun bilinciyle çalışıyoruz. Yapılması gereken bir şey varsa bunu da yapacak bir başkan ve yönetim kurulu var."

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor