Burası Alanya Gündoğmuş, gece yarısı büyüyen yangında iki çoban mahsur kaldı

Alanya Gündoğmuş'taki yangında iki çobanın mahsur kaldığı bildirildi.

Alanya Gündoğmuş alev alev yanıyor.
Gündoğmuş'taki yangında çobanlar da mahsur kaldı. Videoda yer alan konuşmada, hayvanlarını bırakmak istemeyen çobanların tahliye taleplerini kabul etmediklerini anlaşılıyor.

Çobanlar mahsur kaldı VİDEO

Gündoğmuş'dan önce Güzelbağ'da yangın çıkmıştı.
Ancak Gündoğmuş'taki yangın Orman Bakanlığının listesinde yer almıyor.

orman-bakanligi-liste.jpg

Yardım için bile olsa Güzelbağ'a gelmeyin lütfen

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Güzelbağda can ve mal kaybı yaşanmaması için bölgeyi boşaltmaya çalıştıklarını belirterek, "Güzelbağ'da insan yardımıyla yapılabilecek bir mücadele yoktur. Lütfen yardım amacıyla da olsa Güzelbağ'a gelmeyin." dedi.

Yücel, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının Güzelbağ Mahallesi'nde rüzgarın da etkisiyle artarak devam ettiğini söyledi.

Tüm kurum ve belediye ekiplerinin bölgede bulunduğunu belirten Yücel, 3 uçak, 5 helikopter ve 50'nin üzerinde büyük itfaiye araçlarıyla yangına müdahale edildiğini bildirdi.

Yücel, "Güzelbağda can ve mal kaybı yaşanmaması için bölgenin boşaltılması için mücadele ediyoruz. Güzelbağ'da insan yardımıyla yapılabilecek bir mücadele yoktur. Lütfen yardım amacıyla da olsa Güzelbağ'a gelmeyin. Yardım edecek araç ve ekipler için hem bölgeyi hem de trafiği rahatlatalım." diye konuştu.

Son Dakika Haberleri