Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür Görevden Alındı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür Görevden Alındı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı.

Bursa Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün görevden alınmasına ilişkin Cumhurbaşkanı sonucu, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında gösterildi.

Eğitim-İş Sendikası Bursa Şubesi, Bursa'daki meslek liselerinde üretildiği belirtilen çadırların Gaziantep'ten satın alınarak Bursa'ya göndermiş olduğu, Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde açılarak üstlerine MEB logoları yapıştırıldıktan sonrasında tekrardan paketlenerek tırlarla zelzele bölgesine gönderildiğini ileri sürmüştü.

Milli Eğitim Bakanlığı da dün "Bakanlığımızca, ortalama bir ay ilkin hem eski Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki öteki bazı personel hakkında iki ayrı araştırma ve soruşturma başlatılmıştır" açıklamasını yapmıştı. Bakanlık, açıklamasında ek olarak "Yine medyaya yansıyan zelzele bölgesinden alınan çadırların, logo basılması, kalite ve yangın dayanıklılık benzer biçimde testlerin yapılması için Bursa'ya getirmiş olduğu ve tekrardan bölgeye gönderildiğine ilişkin iddialar hakkında da Bakanlığımızca ayrı bir soruşturma başlatılmıştır" ifadesini kullanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı, bugün yapmış olduğu açıklamada ise "Son günlerde bazı basın gösterim organlarında yer alan, zelzele bölgesinden satın alınan çadırların Bursa'ya getirilerek üstüne logo basılmış olduğu ve tekrardan bölgeye gönderildiğine ilişkin iddialar doğru değildir. Söz mevzusu iddialarla ilgili şikayetler Bakanlığımıza ulaştıktan sonrasında mevzunun incelenmesi için müfettiş göreve getirilmiş ve mevzunun hassasiyetine binaen şeffaflık ilkesi gereği soruşturma başlatılmış olduğu bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bakanlığımıza ulaşan her türlü yakınma ve iddia detaylı olarak araştırılmaktadır. Bu süreçte Bursa'da soruşturma için görevlendirilen müfettişlerimizin yapmış olduğu tahkikatta söz mevzusu iddiaların yalan olduğu tespit edilmiştir" açıklamasını yapmış oldu.

HATAY VE ÇANKIRI İL MÜFTÜLÜĞÜNE ATAMA

Öte taraftan Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde yaşamını yitiren Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili'nin yerine bugün gösterilen Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Mevlüt Topçu atandı. Çankırı İl Müftülüğüne ise Sakarya İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin getirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.