Bursa'da toplu taşımada yapılan öğrenci zammı geri alındı

Bursa'da toplu taşımada yapılan öğrenci zammı geri alındı

Bursa'da toplu taşımada yapılan öğrenci zammı geri alındı. Buna göre öğrenciler 16 Haziran 2019 gece saat 00.00’a kadar eski tarife olan 90 ve 110

Bursa'da toplu taşımada yapılan öğrenci zammı geri alındı. Buna göre öğrenciler 16 Haziran 2019 gece saat 00.00’a kadar eski tarife olan 90 ve 110 TL’lik bedellerle ulaşımlarını sağlayabilecek.

Bursa’da seçimler öncesinde iki kez indirim yapılan toplu taşıma ücretleri seçimlerden sonra yeniden zamlanmıştı.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplu taşımaya iki kere indirim yapmıştı. ‘Seçim propagandası’ olarak yorumlanmıştı.

Seçimlerin üstünden 1 ay geçtikten sonra ulaşıma yüzde 31’e varan zamlar yapılmış, UKOME, 19 Nisan 2019 tarihli toplantısında gerekçe olarak mazot, gerek personel ve gerekse bakım maliyetlerinde yaşanan yüksek artışları göstererek Bursa şehir içi toplu taşıma fiyatlarını yeniden belirlemişti.

Özellikle yeni toplu ulaşım fiyatlarının uygulanmaya başladığı 1 Mayıs’tan itibaren öğrenci bilet fiyatlarının indirilmesi yönündeki talepleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, öğrenci fiyatlarındaki artışı okullar kapanana kadar erteledi. Buna göre öğrenciler 16 Haziran 2019 gece saat 00.00’a kadar eski tarife olan 90 ve 110 TL’lik bedellerle ulaşımlarını sağlayabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika