Büyük müze soygununun belgeseli Netflix’te

Büyük müze soygununun belgeseli Netflix’te

Sanat tarihinin en büyük soygunlarından biri olan ABD’nin Boston şehrindeki Isabella Stewart Gardner Müzesi soygunu tüm detayları ve bugüne dek bilinmeyen yönleriyle Netflix’te yayına giren bir belgeselde anlatılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrindeki 'Isabella Stewart Gardner Müzesi'nde gerçekleşen soygun, sanat tarihindeki bilinen en büyük soygunlardan birisi.

Netflix yapımı 'This Is a Robbery: The World’s Biggest Art Heist' adlı belgesel, 1990'da gerçekleşen soyguna ışık tutacak. Seyirciler, 13 değerli sanat eserinin ortadan kaybolmasıyla sonuçlanan soygunu belgesel sayesinde ayrıntılı bir şekilde öğrenebilecek. Yaklaşık 500 milyon dolarlık soygun hakkındaki belgeselin, eserlerin yerini tespit edememiş olsa da konuyu tekrar canlandırdığı için arama çalışmalarına yardımcı olacağı düşünülüyor. Colin Barnicle tarafından yönetilen belgesel ekibi filmde, müzenin eski güvenlik görevlileri, müze yönetimi, gazeteciler, polisler, savcılar, şüphelilerin avukatları ve IRA’nın eski basın sözcüsü gibi birçok isimle yaptıkları röportajlar yer alıyor. 

Medya