Büyük oğlu bir polisin ölümüne sebep olmuştu! Sinan Çetin'in küçük oğlu da alkollü araç kullanırken yakalandı

Büyük oğlu bir polisin ölümüne sebep olmuştu! Sinan Çetin'in küçük oğlu da alkollü araç kullanırken yakalandı

Bebek’te 1.45 promil alkollü araç kullanırken trafik çevirmesine takılan Sinan Çetin’in küçük oğlu Orfeo Çetin hakkında soruşturma başlatıldı. Çetin’in büyük oğlu Rüzgar 2016’da alkollü araç kullanırken bir polis memurunun ölümüne neden olmuştu.

Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'den sonra küçük oğlu Orfeo Çetin de alkollü araç kullanırken yakalandı.

ALMAN VATANDAŞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in küçük oğlu Orfeo Çetin, geçtiğimiz günlerde Bebek'te alkollü araç kullanırken yakalandı. Günaydın'dan Dilek Yaman'ın haberine göre, trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan hakkında soruşturma başlatılan Çetin, Alman vatandaşı olduğunu, tatil yapmak amacıyla Türkiye'ye geldiğini söyledi. 21 Ağustos günü arkadaşlarıyla Bebek'te bir eğlence mekanına gittiklerini, alkol aldıklarını, eğlence sonrası mekandan ayrılmak üzere yola çıktıklarını ifade etti.

"BİLSEM KULLANMAZDIM"

1.45 promil alkollü olduğu tespit edilen Çetin, arkadaşlarının arasında en az alkolü kendisi aldığı için aracını kullandığını, 03.00 sıralarında Ulus yeni yol girişinde trafik polislerince durdurulduğunu ifade etti.

Orfeo Çetin, şöyle konuştu: 

"Bu kadar alkollü çıkacağımı bilsem araç kullanmazdım. Benden başka aracı kullanacak kimse olmadığından, kendimi gerçekten iyi hissettiğimden direksiyon başına geçtim. Pişmanım. Bir daha alkollü araç kullanmayacağım."

BÜYÜK OĞLU BİR POLİSİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLMUŞTU

Sinan Çetin'in büyük oğlu Rüzgar Çetin ise, Beşiktaş'ta 29 Ocak 2016 gecesi, alkollü araç kullandığı için polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine, diğer polis memuru Emre Tetik'in de ağır yaralanmasına sebep olmuştu. Çetin, 'Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Rüzgar Çetin, Temmuz 2006'daki kazada ise yine Beşiktaş'ta cipiyle takla atmıştı.

GENEL