Büyük Önder'e hakarete ne ceza ne de uyarı!

Büyük Önder'e hakarete ne ceza ne de uyarı!

Rehber öğretmen A.C.A’nın tutanağa yansıyan sözleri için işlem yapılmaması tepki çekti.İktidara yönelik her türlü eleştiride öğretmenlere bir bir soruşturma açan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ankara’da bir okulda...

Rehber öğretmen A.C.A’nın tutanağa yansıyan sözleri için işlem yapılmaması tepki çekti.

İktidara yönelik her türlü eleştiride öğretmenlere bir bir soruşturma açan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ankara’da bir okulda öğretmenler odasında Atatürk’e hakaret eden öğretmeni görmezden geldi. Şikayette bulunmasına karşın, hakaretlerde bulunan öğretmen hakkında 6 aydır herhangi bir işlem yapılmadığı ortaya çıktı. Atatürk’e hakaret eden öğretmenin, “Atatürk ateisttir. İngiliz ajanıdır. Babası belli ama dedesinin kim olduğu belli değildir” ifadelerini kullandığı ise tutanaklara yansıdı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, iktidarın, yargının ve MEB’in Mustafa Kemal Atatürk’e karşı olumsuz tutumu ve hakaretlere göz yumma girişimi okullarda öğretmen odalarına taşındı.

Ankara Şehit Bülent Göçer Ortaokulu’nun rehber öğretmeni A.C.A, okulun öğretmenler odasında Atatürk’e ilişkin skandal değerlendirmelerde bulundu. Diğer öğretmenlerin tepki göstermesinin ardından tartışma büyüdü.

SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Öğretmenlerin hazırladığı tutanakta “Atatürk ateisttir, İngiliz ajanıdır. Babası belli ama dedesinin kim olduğu belli değildir. Nüfusunu Selanik’ten buraya yani Türkiye’ye aldırabilmek için adaları Yunanistan’a vermiştir. Hakkındaki kanun kaldırıldığında kim olduğunu göreceksiniz” ifadelerini kullandığı belirtildi. A.C.A hakkında hem Gölbaşı Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hem de savcılığa suç duyurusunda bulundu.

MEB UYUDU

Şikâyetlerin ardından Atatürk’e hakarette bulunduğu belirtilen rehber öğretmenin Emniyet tarafından ifadesi alındığı ve ayrıca ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından da soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Rehber öğretmenin, kendisine komplo kurulduğunu, söz konusu ifadeleri kullanmadığını, konunun kıskançlıktan kaynaklandığını ve gerçekdışı olduğunu belirterek savunma yaptığı belirtildi. Öğretmenin okulu değiştirildi. Atatürk’e hakaret eden öğretmenin eşinin Tarım ve Orman Bakanlığı’nda danışman olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili not bıraktığımız Gölbaşı İlçe İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yanıt gelmezken, sürecin peşini bırakmayan Eğitim-İş’in yasal girişmlere devam edeceği öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika