Büyükelçilik önünde kavga çıktı: Erdoğan'ın korumaları da tekmeleriyle dahil oldu!

Büyükelçilik önünde kavga çıktı: Erdoğan'ın korumaları da tekmeleriyle dahil oldu!

Washington Büyükelçilik konutu önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamaya gelenler ile protesto edenler arasında kavga çıktı. Olayların büyümesi üzerine bir ara Büyükelçi Serdar Kılıç konuttan çıktı ve polislere "Bunlara...

Washington Büyükelçilik konutu önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamaya gelenler ile protesto edenler arasında kavga çıktı. Olayların büyümesi üzerine bir ara Büyükelçi Serdar Kılıç konuttan çıktı ve polislere "Bunlara siz izin veriyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

HDP'li grup ile Erdoğan destekçileri arasındaki kavga ortalığı karıştırdı. Kavga sırasında Cumhurbaşkanlığı korumalarının da tekme ve yumruklarla ellerinde Demirtaş dövizleri olan HDP'lilere vurduğu görüldü. Bir Erdoğan yanlısının da kafasının kanadığı görüntülere yansıdı.

Washington polisinin ve koruma polislerinin müdahale ettiği olaylar ilk anda bastırılamadı. Daha sonra gelen takviye ekiplerin ardından gruplar birbirinden ayırılarak önlem alındı.

Amerika'nın Sesi tarafından paylaşılan görüntüler şöyle:


Washington - Türk Büyükelçiliği önünde kavga paylaşan: abcgazetesi

f1-022.jpgc_-amgtvyaau53z.jpgf3-006.jpg

BEYAZ SARAY KAPATILDI
Öte yandan Beyaz Saray’da da Erdoğan ve Trump görüşmelerinden sonra, kimliği bilinmeyen kişi çitlerden atlayarak sarayın bahçesine girmeye çalıştı. Bunun üzerine bahçede bulunanlar güvenlik nedeniyle tahliye edildi.

Alarm durumuna geçilmesiyle ABD Gizli Servisi ajanlarının Beyaz Saray’ın kuzey çitlerine doğru koştuğu görülürken, saray önündeki gazeteciler bu sırada canlı yayında Erdoğan-Trump görüşmesinin detaylarını aktarıyordu. Türkiye saati ile 23.25 sıralarında gerçekleşen olaya derhal müdahale eden polis, saray önünde bulunan herkesi güvenlik nedeniyle bölgeden uzaklaştırdı.

İçeriye izinsiz girmeye kalkan şahsın gözaltında olduğu öğrenildi.

GENEL