Büyükşehir, Tarsus’ta konak bölgesi kavşağını yeniden düzenledi

Büyükşehir, Tarsus’ta konak bölgesi kavşağını yeniden düzenledi

Tarsus’ta sürücülerin yoğun olarak kullandığı ve trafik akış altyapısında eksikler olan Atatürk Caddesi ile Ümit Yaşar Oğuzcan Caddesi’nin kesiştiği ve “Konak Kavşağı” olarak adlandırılan noktaya Mersin Büyükşehir...

Tarsus’ta sürücülerin yoğun olarak kullandığı ve trafik akış altyapısında eksikler olan Atatürk Caddesi ile Ümit Yaşar Oğuzcan Caddesi’nin kesiştiği ve “Konak Kavşağı” olarak adlandırılan noktaya Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni düzenleme yapıldı.

Tarsus-Çamlıyayla yol güzergahının da başlangıcı olan kavşak için hazırlanan proje doğrultusunda, Atatürk Caddesi’nin gidiş-geliş yönü ile Ümit Yaşar Oğuzcan Caddesi’ne giriş ve çıkışlarda yeni düzenleme yapıldı. Trafik ışıklarının da konulacağı çalışmalar kapsamında söz konusu kavşak yeniden asfaltlanırken, çevre düzenlemesi de gerçekleştiriliyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, “Uzun zamandır sorun yaşanan bu kavşağa Büyükşehir olarak çözüm getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Birçok noktada benzer çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Tarsus’ta trafik akışının sağlanmasında sorun yaşanan ve zaman zaman da istenmeyen kazaların meydana geldiği Ümit Yaşar Oğuzcan Caddesi ile Atatürk Caddesi’nin kesiştiği ve “Konak Kavşağı” olarak adlandırılan noktada Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje dahilinde düzenleme çalışması yapıldı.

Trafik akışının seri ve güvenli şekilde akması sağlanıyor

Tarsus’ta trafik akışının seri ve güvenli şekilde sağlanması için birçok kavşakta düzenleme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, buna bir yenisi daha ekledi. Çamlıyayla ile Tarsus’u bağlayan, bunun yanı sıra hem yaylacıların, hem de kırsal bölgede yaşayan vatandaşların sıklıkla kullandıkları Atatürk Caddesi’nin bitiş bölümü ile yeni yerleşim alanlarından Konak Bölgesi’ne uzanan Ümit Yaşar Oğuzcan Caddesi’nin kesiştiği kavşağa, Büyükşehir ekipleri tarafından yeni düzenleme çalışması gerçekleştirildi.

Özel olarak hazırlanan proje uygulandı

Aşırı yoğunluk nedeniyle özellikle yaz aylarında zaman zaman kazaların yaşandığı kavşakla ilgili özel olarak hazırlanan proje dahilinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü yol bakım ve onarım ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Proje doğrultusunda, Atatürk Caddesi’nin gidiş-geliş yönü ile Ümit Yaşar Oğuzcan Caddesi’ne giriş ve çıkışlarda yeni düzenleme yapıldı. Yol genişletme faaliyetinin de yerine getirildiği çalışmalar kapsamında, yıpranan asfaltın sökülerek yenilenmesi ve bordür taş döşemesi de gerçekleştirildi. Çevre düzenleme çalışmalarının sürdüğü kavşağa önümüzdeki günlerde trafik ışıkları da takılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarsus’un yeni genişleme alanı olan Konak Bölgesi’nden geçen Ümit Yaşar Oğuzcan Caddesi’nin eksik kalan refüj bordür taş döşeme işlemlerini ve asfalt tamamlama faaliyetlerini de yerine getiriyor.

Boltaç: “Tarsus’ta kritik noktalarda benzer çalışmalarımız sürecek”

Çalışmaları yerinde inceleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, “Uzun zamandır sorun yaşanan bu kavşağa Büyükşehir olarak çözüm getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Birçok noktada benzer çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Söz konusu düzenleme çalışması ile kavşaktaki geçiş güvenliğinin azami düzeye çıkarıldığını kaydeden Boltaç, “Bu nokta, Tarsus’un yeni genişleme alanı olan Konak Bölgesi ile Çamlıyayla İlçesi’ne giden yolun kesiştiği bir yer. Ana arter olan bu yolda trafik genel olarak yoğun şekilde akmakta. Bu yolda istenmeyen kazalar da yaşanabiliyordu. Kavşağın durumunu yakından bilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer, vatandaşlardan gelen talepleri de dikkate alarak, proje çalışması yapılmasını istedi. Hazırlanan proje dahilinde de çalışma gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi olarak Tarsus’ta kritik noktalarda benzer çalışmalarımız sürecek. Tabi ki bazı çalışmaların yapılması süre ister. Biz bu ilk 5 yıllık sürecimizi en iyi şekilde kullanarak, benzer çalışmalara imza atacağız” dedi.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yerel Gündem