Cadı avı sonrası Şevket Çoruh’tan ‘soruşturma’ açıklaması: Burası Türkiye, her şey olabilir...

Cadı avı sonrası Şevket Çoruh’tan ‘soruşturma’ açıklaması: Burası Türkiye, her şey olabilir...

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında provokatif paylaşımlarda bulundukları iddiasıyla aralarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında provokatif paylaşımlarda bulundukları iddiasıyla aralarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Çoruh, kendisine bilgilendirme yapılmadığını belirterek, “Ortada soruşturma açılmasına değer bir şey yok ancak burası Türkiye, her şey olabilir” dedi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın, ‘halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak’ ve ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, TBMM’yi, hükümeti ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama’ suçları çerçevesinde yapılacağını bildirildi.

Soruşturma kapsamında henüz gözaltına alınan şüpheli bulunmadığı, paylaşımlara yönelik incelenmenin sürdüğü belirtilirken, Ankara dışında yaşayan şüphelilere ait dosyaların, yaşadıkları illerin başsavcılığına gönderileceği kaydedildi.

Söz konusu soruşturma haberinin üzerine Çoruh'un resmi Twitter hesabına bakıldığında, sanatçının depreme ilişkin olarak yalnızca "Geçmiş olsun" mesajını paylaştığı görülüyor.

ŞEVKET ÇORUH’TAN AÇIKLAMA: BURASI TÜRKİYE HER ŞEY OLABİLİR

T24’e konuşan Çoruh, kendisine bilgilendirme yapılmadığını ve haberleri şaşkınlıkla karşıladığını ifade etti.

Depremin ardından ‘Geçmiş olsun Elazığ’ paylaşımı haricinde bir paylaşım yapmadığını dile getiren Çoruh, “Ortada soruşturma açılmasına değer bir şey yok ancak burası Türkiye, her şey olabilir” şeklinde konuştu.

Olayı, ‘troll’lerin gerçekleştirdiğini düşünen Çoruh, “Bir sepetleri var, artık o sepetten kim çıkarsa… ‘Geçmiş olsun’ demenin soruşturma açılmasına yönelik nasıl bir gerekçesi olabilir?” dedi.

Sosyal medyada ünlüleri hedef gösteren AKTrol paylaşımlarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh dışında isimler de bulunuyor.

Sosyal medyada ünlüleri hedef gösteren AKTrol paylaşımlarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh dışında isimler de bulunuyor.

Liste şöyle:

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika