Can Ataklı: Saray medyasının şımarıklığından gına geldi

Can Ataklı: Saray medyasının şımarıklığından gına geldi

Can Ataklı, Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur'un bugün yayımlanan "Can Ataklı’nın ahlaksız senaryosu ve FETÖ’nün İyi Parti’deki ayak izi" yazısına Twitter üzerinden cevap verdi.

Geçtiğimiz günlerde Can Ataklı, Youtube kanalı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti Başkanı Meral Akşener'e çok yakın bir isimle görüşüp iktidarı dokunulmazlık şartıyla devretmek istediğini iddia etmişti.

Bu dikkat çeken  ve gündemde yer alan iddiadan sonra Fuat Uğur bugün Türkiye Gazetesi'nde bir yazı yayımladı. "Can Ataklı’nın ahlaksız senaryosu ve FETÖ’nün İyi Parti’deki ayak izi" başlıklı yazısında Uğur, Ataklı'nın "Ajans Popo"dan bilgiler aldığını ve bunu hep yaptığını söyledi.  

Fuat Uğur'un bu yazısı üzerine Can Ataklı, Twitter hesabı üzerinden Fuat Uğur'a yolladığı mesajın ekran görüntüsünü paylaştı. Ataklı paylaşımında "Türkiye gazetesinde hakkımda yakışıksız ifadeler kullanan Fuat Uğur'a bu mesajı gönderdim. Sizlerle de paylaşmak istedim. Çünkü bu saray medyasının şımarıklığından gına geldi. Panik içindeler ve yalandan başka bir şey bilmiyorlar." ifadelerini kullandı.

Ataklı'nın paylaştığını ekran görüntüsünde Fuat Uğur'a şu mesajı yollamış:

"Hakkımda çok nezaketsizce yazılar yazıyorsun ama bil ki o görüşme oldu. Ayrıca taraflardan biri Erdoğan olduğuna göre "popomdan" uydurucak değilim. Erdoğan adını anıp yalan yazmanın cesaret olmadığını bilecek nitelikteyim herhalde. Ama anlıyorum ki telaş hepinizi basmış. Bu numaralarla kurtulmaman mümkün değil. Yazdığın yazı ile sarayın gözüne girecğeini sanıyorsun belki. Öyle değil. O kişi görüşmenin doğru olduğunu bildiği için sana sadece güler. Cemaatçi olma meselesine gelince, bunu yazarken nasıl utanmadığını anlayamıyorum. Herhalde bu ülkede cemaatle yan yana konulamayacak nadir insanım. Arzu edersen "Can Aataklı açıklaması" diyerek yayınlayabilirsin bu mesajı"

can-atakli.png

 

Can Ataklı'nın bu iddiası üzerine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır Twitter hesabından şu paylaşımda bulunmuştu:

"Bu çirkin yalan ve iftiraların nedeni çorap gibi sökülen Akp teşkilatlarını ve artık canına tak eden ve asla bir daha Akp’ye oy vermeyecek seçmeni konsolide etmek…

Bize inanan ve güvenen teşkilatlarımızın ve seçmenimizin yüzünü asla yere düşürmeyeceğiz.

Bu böyle biline…"

dikbayir.png

 

 

Etiketler :