Can Ataklı'dan Selvi'ye tepki: Anayasa değil önemli olan, “millet isterse” diye bir kavram yarattılar!

Can Ataklı'dan Selvi'ye tepki: Anayasa değil önemli olan, “millet isterse” diye bir kavram yarattılar!

Ataklı, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin “Bu millet istediği sürece Erdoğan üçüncü kez cumhurbaşkanı adayı olur ve seçilir” ifadesini eleştirdi; “Anayasa değil önemli olan, ‘millet isterse’ diye bir kavram yarattılar” dedi.

“Erdoğan’ın zamanında yapılacak bir seçimde aday olamayacağı konusu belli ki artık sarayın da telaşı haline gelmiş. Yakın bir zamana kadar bu konudaki soruları asla cevaplamayan, ciddiye bile almayan saray yazarları şimdi Erdoğan’ın aday olabileceğini anlatmak için kampanya başlattılar” görüşünü savunan Ataklı, “Sarayın Hürriyet’teki sözcüsü” olarak bahsettiği Selvi’nin dün kaleme aldığı yazısını bahsettiği telaşa örnek gösterdi.

Selvi şimdi buradaki çekingenliği üzerinden atıyor ve ‘Millet isterse üçüncü defa da aday olur dördüncü defa da’ diyerek sarayın koşullar ne olursa olsun adaylık konusunda çok kararlı olduğunu dile getirmiş oluyor. Selvi sarayın bahanesini de yazmış yazısında. Neymiş; ‘Muhalefet seçimi kaybedeceğini anlamış, çamura yatıyormuş. Erdoğan aday olamayacağı seçime gireceği algısını yaymaya çalışıyorlarmış.’ Yazıda en güldüğüm ise ‘Muhtar bile olamaz diyenler, şimdi de Erdoğan üçüncü kez seçilemez diyor’ cümlesi oldu” diyen Ataklı, “İkisini birbirine karıştırıp asıl algı yaratmaya çalışan kendisi aslında lakin aldırmıyor bile bu gafına” diye ifade etti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.