Can Dündar'dan Erdoğan'a destek: Çünkü demokratım

Can Dündar'dan Erdoğan'a destek: Çünkü demokratım

Bir süredir Almanya’da yaşayan Can Dündar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Almanya’da düzenleyeceği olası referandum mitinginin yasaklanmaması gerektiğini söyledi.Deutsche Welle’nin haberine göre, 'Passauer Neuen Presse' gazetesine...

Bir süredir Almanya’da yaşayan Can Dündar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Almanya’da düzenleyeceği olası referandum mitinginin yasaklanmaması gerektiğini söyledi.

Deutsche Welle’nin haberine göre, 'Passauer Neuen Presse' gazetesine konuşan Dündar, "Erdoğan’ın keskin muhaliflerinden biriyim, bir demokratım ve ifade özgürlüğü için mücadele ediyorum" dedi. Dündar, Erdoğan’ın olası bir mitingine getirilecek yasağın 'taraftarlarının gözünde güçlendireceğini ve Almanya’daki Türkler arasında gerginliğe yol açacağını' söylerken, Erdoğan’ın nefret söylemi içeren ifadeler kullanmasını engellemek için Almanya’nın kesin sınırlar çizmesi gerektiğini savundu.

'ERDOĞAN GELMESİN' DİYORLAR
Alman Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schafer, 'anayasa referandumuna kadar' Erdoğan’ın Almanya’yı ziyaret edebileceğine dair somut bir işaret olmadığını, bunun için kendilerine bildirimde bulunulmadığını söylemişti.

Bild am Sonntag gazetesinin yaptırdığı kamuoyu araştırması da Almanların yüzde 77’sinin Erdoğan’ın ülkede miting yapmasına karşı olduğunu ortaya koymuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem