Çanakkale polisi pizzacı kılığına girerek kumarhane baskını yaptı

Çanakkale polisi pizzacı kılığına girerek kumarhane baskını yaptı

İnşaat firması görünümündeki ruhsatsız kahvehaneye baskın düzenleyen Çanakkale polisi 18 kişiyi suçüstü yakaladı.

İnşaat firması görünümünde ruhsatsız bir kahvehaneye pizzacı kılığında girerek baskın yapan ÇANAKKALE polisi, kumar oynayan 18 kişiyi yakaladı.

Kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan 2 kişi ile kurpiyerlik yapmak üzere Kıbrıs'tan getirilen şahıslar hakkında idari işlem başlatılan operasyonda, 18 kişiye pandemi tedbirlerini dikkate almayarak kumar oynadıkları gerekçesiyle 40 bin 248 lira para cezası kesildi.

Kahvehane görünümünde kumarhane

Gelen bir ihbar üzerine, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, İsmetpaşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi üzerinde bulunup inşaat firması görünümünde ki ruhsatsız kahvehaneye baskın düzenledi.

Elinde pizza paketiyle ile zili çalan polis kapının açılmasıyla mekanı kontrol etti. Kapının açılmasından yararlanan ekipler operasyonu başlattı.

18 kişi suçüstü yakalandı!

Poker masaları kurularak kumarhane olarak düzenlenen mekanda yapılan aramada; 6200 TL ve 1142 Amerikan Doları ile 286 adet poker pulu ve 35 deste poker kağıdı ile kumar oyununda kullanılan sair malzemeler ve içeriğinde isim ve para bilgileri tutulduğu belirlenen hesap defterlerine el konuldu. Operasyon sonucu 18 kişi suçüstü yakalandı.

Yapılan inceleme sonunda, kumar oynamak için yer ve imkan sağladığı belirlenen 2 kişi ile Kıbrıs'tan Kurpiyerlik yapmak üzere getirildiği anlaşılan 3 şahıs hakkında adli işlem başlatılırken, diğer şahıslara kumar oynamak ve pandemi tedbirlerine aykırılıktan toplamda 40 bin 248 TL idari para cezası kesildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Yerel Gündem