Çanakkale’de eğitime kar tatili!

Çanakkale’de eğitime kar tatili!

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada, çarşamba günü bölge genelinde hava şartlarında olumsuzluk yaşanmasının ve kar yağışının beklendiği belirtildi. Yağış sebebiyle taşımalı ve köy okullarında eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Çanakkale'de beklenen yoğun kar yağışı sebebiyle, il genelinde taşımalı eğitime çarşamba günü 1 gün ara verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yine il genelinde köy okullarımızda ve bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için, yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir. Bu kapsamdaki öğrencilerimiz, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceklerdir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca, aynı gün il genelinde kronik hastalığı bulunan , hamile ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır”. Ara hava şartlarının seyrine göre uzayabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim