Cansu Dere, kendisi hakkındaki sahte sosyal medya paylaşımlarını yargıya taşıdı

Cansu Dere, kendisi hakkındaki sahte sosyal medya paylaşımlarını yargıya taşıdı

Kanal D ekranlarında izleyicileri ile buluşan “Sadakatsiz” dizisinin başrol oyuncusu Cansu Dere, avukatları aracılığıyla sosyal medya platformu Instagram’da yapılan sahte paylaşımlar hakkında adliyeye başvurdu.

Cansu Dere, Instagram’da bulunan ‘magazintrendi’ adlı bir sayfanın kendi adına yorumlar yazarak paylaşımlarda bulunduğunu vurgulayarak, paylaşımlardaki söylemlerin kendisinin açıklaması gibi kamuoyuna sunulduğunu aktardı.

CANSU DERE FOTOĞRAFIYLA SİYASİ ELEŞTİRİ

Bugün magazin medyasında yer alan habere göre, Dere’nin avukatları nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine Instagram sayfasında bulunan sahte içeriklerin erişime engellenmesi için dilekçe verdi. Dilekçede Instagram kullanıcısının parodi bir hesap altında kendi siyasi eleştirilerini ve görüşlerini içeren paylaşımlarda bulunduğunu ancak paylaşımlarda Cansu Dere’nin fotoğrafının da paylaşılıp açıklamayı oyuncunun yaptığı izlenimi verildiği aktarıldı.

Söz konusu paylaşımlarda ifade edilen açıklamaların kendisine ait olmadığını belirten Cansu Dere, kamuoyunun paylaşımları kendisin yaptığını düşündüklerini ve yanlış yönlendirildiklerini belirtti. Oyuncunun avukatları, Instagram hesabından yapılan sahte paylaşımların erişime engellenmesini istedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin