Careem , taksicilerı için alarm butonu uygulaması geliştirdi

Careem , taksicilerı için alarm butonu uygulaması geliştirdi

Türkiye’de sadece sarı taksiler aracılığı ile hizmet veren Careem , Türkiye pazarına verdiği önem doğrultusunda hizmetlerine yeni özellikler eklemeye

Türkiye’de sadece sarı taksiler aracılığı ile hizmet veren Careem , Türkiye pazarına verdiği önem doğrultusunda hizmetlerine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Önceki aylarda müşteriler için ‘numara gizleme’ yöntemiyle taksi çağırma seçeneği sunarak gizlilik ve güvenliği artıran şirket, şimdi de kaptanların güvenliğine yönelik önemli bir uygulamayı hayata geçirdi.

Buna göre taksi kaptanları artık kaza veya olağanüstü durumlarda uygulama üzerinden tek bir tuşa basarak hızla yardım isteyebilecek. Uygulama sayesinde kaptanların can ve mal güvenlikleri önemli oranda sağlanmış olacak. Alarm düğmesi yolculuklar sırasında kaptanın uygulamasında görülebilecek. Şirketten yapılan açıklamada aşırı yığılmaya sebep olmamak açısından kaptanların düğmeyi gereksiz yere kullanmamaları hatırlatılırken, Careem Acil Durum Tuşunun 155 Polis İmdat hattına bağlı olduğu belirtildi.

“TÜRKİYE’DEKİ VARLIĞIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ”

Careem Gelişen Pazarlar Direktörü İbrahim Manna, Türkiye pazarının kendileri için çok önemli olduğuna işaret ederek, yeni güvenlik uygulamaları ve hizmetlerle varlıklarını güçlendirdiklerini söyledi. Geçtiğimiz haftalarda Turkuaz taksilerle yaptıkları anlaşmayı da anımsatan Manna, “Yerel inovasyonlar yaparak bölgedeki en büyük zorlukları fırsatlara dönüştürüyoruz. En yeni güvenlik mekanizmamız alarm düğmesini devreye alarak müşterilerimize mümkün olan en iyi deneyimlerin, kaptanlarımıza da kendilerini en iyi şekilde destekleyen çalışma ortamlarının sunulmasına yardımcı oluyoruz.

MacBook Pro pil değişimi öncesi patladı!

Şu anda platformumuzda bulunan taksilerle birlikte işlerimizin büyüdüğünü ve müşterilerimizin Türkiye’deki yeni girişimimizden yararlandığını görmek bize heyecan veriyor. Gelecek yıllarda tam zamanlı ve yarım zamanlı istihdam olanakları ile birçok kişinin Careem Ailesine katılmalarını destekleyecek ve sürdürülebilir büyümeye katkıda bulunacağız.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji