Çavuşoğlu’ndan, Kılıçdaroğlu ziyareti sonrası açıklama

Çavuşoğlu’ndan, Kılıçdaroğlu ziyareti sonrası açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM Genel Kurulu'na sunulacak Libya tezkeresi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM Genel Kurulu'na sunulacak Libya tezkeresi konusunda bilgilendirme yapmak için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde görüştü.

Görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, "Bilgilendirmemizi yaptık, takdir CHP'nin" dedi.

NE OLMUŞTU?

Ankara’nın Libya’daki Trablus merkezli Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) ile yaptığı anlaşmanın yankıları devam ederken iktidar Libya’ya asker göndermeyi gündeme getirmişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmış, "Siz herhangi bir şekilde sadece sınırlarınıza kapanarak milli çıkarlarınızı koruyamazsınız. Dostlarınızı korumak zorundasınız, müttefiklerinizi korumak zorundasınız" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu ise konuyla ilgili olarak, Tezkereye parti olarak hayır dileyeceklerini belirtmişti. Kılıçdaroğlu, "Bizim askerimizin kanlarının Arap çöllerinde dökülmesini istemiyoruz. Türkiye savaşmak için değil, Libya'daki tarafları barıştırmak için orada olmalı. Libya halkının bölünmesine katkı vermek doğru değildir" açıklamasını yapmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika