Çavuşoğlu'nun sözleri üzerine Fransız parlamenterler toplantıyı terk etti

Çavuşoğlu'nun sözleri üzerine Fransız parlamenterler toplantıyı terk etti

Antalya’daki NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Sonia Krimi arasında tartışma yaşandı.Fransız parlamenter Sonia Krimi'ın Türkiye’ye yönelik eleştirisine...

Antalya’daki NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Sonia Krimi arasında tartışma yaşandı.

Fransız parlamenter Sonia Krimi'ın Türkiye’ye yönelik eleştirisine Bakan Çavuşoğlu, “Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın” diye yanıt verdi. Bu cevap üzerine Krimi ve salondaki diğer Fransız parlamenter toplantıyı terk etti. Sonia Krimi Bakan Çavuşoğlu’nun Twitter’da kendisini engellediğini ifade ederek Çavuşoğlu'nu “küstahlık”la itham etti.

Euronews'te yer alan habere göre, Fransız parlamenter Sonia Krimi, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarına katılmadığını belirterek, "Tarih, kazananlar tarafından yazılmaz mı? Birçok ülke için PKK terörist değildir ama sizin için böyledir. Bunu dikkate almamız gerekiyor." şeklinde yanıt verdi.

Bakan Çavuşoğlu, “Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın” ifadesini kullandığı açıklaması üzerine Krimi ve salondaki diğer Fransız parlamenter toplantıyı terk etti.

Sonia Krimi Bakan Çavuşoğlu’nun Twitter’da kendisini engellediğini ifade ederek Çavuşoğlu'nu “küstahlık”la itham etti.

TARTIŞMA TWİTTER'A TAŞINDI

Fransız parlamenter Krimi tartışmayı Twitter’da sürdürdü. Krimi “küstah” dediği Mevlüt Çavuşoğlu’nun küstahlık ve nezaket üzerine saygısızca ve kibirli şekilde ders vermeye çalılştığını söyledi. Krimi ikinci paylaşımında ise Bakan Çavuşoğlu’nun kendisini Twitter’da engellediğini kaydetti.

ŞENTOP: PARLAMENTER ARKADAŞIMIZIN BİR ŞOVU VARDI

TBMM Başkanı Şentop da parlamenter Sonia Krimi'nin açıklamaları hakkında şu yorumu yaptı: “Bunların daha çok siyasi değil, belki psikolojik arka planları araştırılmalıdır. Birçok Fransız parlamenter varken aslen Fransız olmayan bir Fransız parlamenterin bu itirazını farklı bir psikolojik halle izah edilmesi gerektiğini düşünüyorum... Aslında bir gerilim yok bana göre. Bir parlamenter arkadaşımızın bir şovu vardı sadece, kendince.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika