Celal Kılıçdaroğlu AKP’den vekil adaylığı için başvuruda bulundu

Celal Kılıçdaroğlu AKP’den vekil adaylığı için başvuruda bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, AKP’den vekil adaylığı için başvurdu. AKP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun vekil adaylığı başvurusunu reddetti. DHA’nın...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, AKP’den vekil adaylığı için başvurdu. AKP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun vekil adaylığı başvurusunu reddetti. DHA’nın aktarımına göre; partilerine İzmir’den üyelik için başvurduğunu ifade eden AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, şu açıklamalarda bulundu:

“Biz aile içindeki bir anlaşmazlığın siyasete alet edilmesini doğru bulmadığımız için başvurusunu reddetmek durumunda kaldık. Biz, bu çekişmenin ne içerisinde olmak ne de böyle bir şeye prim vermek istemiyoruz. Türkiye’nin ana muhalefet partisinin genel başkanının aile içi sorunlarının gündeme getirilerek siyasi malzeme yapılmaya çalışılmasını doğru ve etik bulmuyoruz. Bizim parti olarak daha önemli gündemlerimiz var.'' Celal Kılıçdaroğlu, dün AKP Konak İlçe Başkanlığı’nda partiye üyelik başvurusunda bulunmuştu.