Çelik şarkılarını yeniden söylediler: Devir Değişti

Çelik şarkılarını yeniden söylediler: Devir Değişti

Müzik dünyasının önemli isimleri müzik kariyerinde 35 yılı geride bırakan Çelik’in şarkılarını kendi yorumlarıyla Devir Değişti albümü için söylediler.

Şarkıcı Çelik'in müzik kariyerinin 35. yılında geçmişten günümüze sevilen parçalarından bazıları, sanatçı dostları tarafından yeniden yorumlandı. 28 Mayıs Cuma günü yayınlanacak 12 şarkılık "Devir Değişti" albümünde, Fatih Erkoç, Emre Aydın, Cem Adrian, Pamela, Halil Sezai, Umut Kuzey, İskender Paydaş ve Orkestrası, Oğuzhan Uğur, Gülçin Ergül, Can Gox ve Rubato yer aldı.

unlu-sarkicilar-devir-degisti-albumunde-celik-sarkilarini-soyledi-60af102e6c33d.webp

Müzik direktörlüğünü İskender Paydaş'ın, süpervizörlüğünü Umut Kuzey'in yaptığı albümde usta sanatçı Fatih Erkoç, "Afedersin" şarkısını caz öğeler kullanarak yorumlarken, Cem Adrian da "Kim Daha Çok Seviyor'u kendi üslubuyla seslendirdi. "Hercai" ise Emre Aydın tarafından yorumlanırken, "Benimle Kal"ı Pamela, "Bu Şehirde"yi Halil Sezai, "Kızımız Olacaktı"yı Umut Kuzey, "Veda Etmem Ben Bu Aşka"yı İskender Paydaş ve Orkestrası, "Ateşteyim"i Oğuzhan Uğur, "Yaman Sevda"yı Gülçin Ergül, "İçim Sızlıyor"u Can Gox, "Dilberim"i Rubato seslendirdi. Çelik, "Nazına Ölüyorum" şarkısını da bu albüm için yeniden yorumladı.

Farklılıkların ve renklerin birlikteliğinin yaşamın anlamı ve olağanüstü bir sihir olduğunu ifade eden Çelik, "Devir Değişti" albümüyle ilgili olarak, "Bu albümdeki hitleri dinlerken gerçekten de farklı karaktere, farklı görüşlere sahip, her birinin müzikal ifadesi değişik olan sanatçıların şarkılarıma kattığı ruha tanıklık edeceksiniz" diye ifade etti.

Yengeç Sebastian'ın sesi hayatını kaybettiYengeç Sebastian'ın sesi hayatını kaybetti


 

Etiketler :