Celtic taraftarları, tribündeki Filistin bayraklarını kaldıran yönetime tepki gösterdi

Celtic taraftarları, tribündeki Filistin bayraklarını kaldıran yönetime tepki gösterdi

Celtic taraftarları, St. Johnstone maçının öncesinde tribünleri Filistin bayrakları ile donatarak Doğu Kudüs'te yaşanan olaylar nedeniyle Filistin'e destek verdi. İskoçya Kulübü'nün o bayrakları toplatması tepkilere neden oldu.

North Curve Celtic taraftar grubu Twitter'dan yayınladığı bildiri ile kulüp yönetimini kınadığını duyurdu. Filistin bayrağının Celtic taraftarları tarafından nesillerdir gururla dalgalandırıldığı vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi: "Hayal kırıklığına uğradık, ne yazık ki buna şaşırmadık. Bizler Filistin bayrağını dalgalandırmayı bir insanlık ve dayanışma eylemi olarak görürken, bayrağın kaldırılması ve sansürlenmesi Celtic Futbol Kulübünün değerlerinden ne kadar uzaklaştığını gösteriyor." Taraftarlar, kulübün kuruluş ahlakına uyulmadığını belirterek, "Çirkin ve şiddet içeren baskı eylemlerinde tarafsız kalmak, baskıcıdan yana olmaktır" ifadesini kullandı.

Celtic'ten "kaldırılan Filistin bayrakları" açıklaması

Taraftar grubunun hayal kırıklığını anlattığı bildiri üzerine Celtic Kulübü, resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak taraftarlarını fırsatçılıkla suçladı. Açıklamada, takımın kaptanı Scott Brown pankartı için taraftarlara izin verildiği ancak bunun farklı bir amaçla kullanılması nedeniyle bayrakların toplatıldığı söyledi.

Spor