Cem Küçük: CHP kimin umrunda

Cem Küçük: CHP kimin umrunda

ABC Gazetesi/HABER MERKEZİReferandumda 'Evet' çıkması halinde yeni anayasa ile ülke Cumhurbşakanı ve Saray'daki danışman kadroları tarafından yönetileceği için, AKP yandaşlarında 'kapağı Saray'a atma' telaşı başladı.Cumhurbaşkanı...

ABC Gazetesi/HABER MERKEZİ

Referandumda 'Evet' çıkması halinde yeni anayasa ile ülke Cumhurbşakanı ve Saray'daki danışman kadroları tarafından yönetileceği için, AKP yandaşlarında 'kapağı Saray'a atma' telaşı başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında yer alana veya Erdoğan'ı yeterince desteklemediğini düşündüğü AKP'liler de dahil her kesimi hedef almakta tereddüt etmeyen Star gazetesi yazarı Cem Küçük, dün akşam Habertürk ekranında ki performansı ve yeni imajı ile 'Saray danışmanlığını hakettiğini' bir kez daha gösterdi.

CHP KİMİN UMRUNDA

Cem Küçük, Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu "Türkiye'ni Nabzı" programına katıldı. Hemen her yazısında CHP'den bahseden, çıktığı tüm programlarda CHP eleştirisi yapan Küçük'ün, Can Taklı ile yeni anayasa tartışmasında sarfettiği "CHP kimin umrunda" ve "Tayyip Erdoğan çok zeki" gibi sözleri dikkat çekti.  

YENİ İMAJI SARAY'A MESAJ MI?

Erdoğan destekçiliği konusundaki gözü kara taavrı nedeniyle kimi çevrelerde 'Saray'ın küçük tetikçisi' olarak anılmaya başlanan Cem Küçük'ün programda en dikkat çeken yanı ise, klişeleşmiş ezberlerinden daha çok yeni imajı oldu.

Küçük'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut'u andıran bol jöleli saçları ve her geçen gün daha da büyüyen göbeği ile gösterdiği performans sosyal medyada "Cem Küçük artık Erdoğan'ın danışmanı olmaya hazır", "Saray Cem'i çağırıyor" gibi esprili yorumlara neden oldu.

yigit-bulut-un-paylasim-rekoru-kiran-fotografi-6017831_4584_m.jpg

Bilindiği gibi bir dönem sıkı bir Erdoğan ve AKP muhalifi olan Yiğit Bulut, ani bir kararla sıkı bir Tayyip Erdoğan destekçisi olmaya karar vermesinin ardından cumhurbaşkanı danışmanı olarak Saray'da görevlendirilmişti.