Cem Yılmaz''dan ''sinema yasası''na tepki

Cem Yılmaz''dan ''sinema yasası''na tepki

Sansür yasası olarak da anılan sinema yasası geçtiğimiz gün Resmi Gazete''de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cem Yılmaz yasaya tepki gösterdi.

Aralarında Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer, Şahan Gökbakar, Oktay Kaynarca, Timur Savcı’nın da olduğu sinema sektörü temsilcileri ve oyuncular, önceki gün Ankara’da AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi.

Edinilen bilgiye göre dün Resmi Gazete’de yayımlanan sinema yasası için teşekkürlerini sunmak için bir araya gelen sektör temsilcileri, Sinema Yasası’nın 1 Temmuz’da uygulanmaya başlayacağı ve özellikle temmuz ayına kadar vizyona girecek filmlerin büyük sıkıntı yaşayacağını da dile getirdiler.

Bu filmlere örnek olarak da Mahsun Kırmızıgül’ün ‘Mucize Aşk 2’ ve Şahan Gökbakar’ın ‘Recep İvedik 6’ filmleri gösterildi.

Sinema sektörü temsilcileri ve oyuncular, bir prezervatif firması ve peynir firmasının yaptığı bilet kampanyasının fotoğraflarını da Bakan Ersoy’a gösterdi ve bu uygulamanın 1 Temmuz’a kadar devam etmesi durumunda büyük rahatsızlık duyulacağını söyledi.

SADECE PATLAMIŞ MISIR DEĞİL
Sektör temsilcileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da konuyu açtılar ve “Sadece patlamış mısırda değil market ürünlerinde, peynirden çaya kadar birçok üründe promosyon uygulanarak bedava bilet veriliyor.

Doğum kontrole kadar düştük” esprisi yaptılar. Erdoğan da sinema yasasıyla sorunların çözüleceğini belirterek, “Bu birlik ve beraberliğinizi koruyun” dedi.

'TEMMUZ'A KADAR NE ÇALARŞAM'

Cumhurbaşkanlığı’ndaki kabule Amerika’da olduğu gerekçesiyle katılmadığı öğrenilen sanatçı Cem Yılmaz, Twitter hesabından “Evet kanun çıktı ama temmuza kadar ne çalarsam” paylaşımıyla tepki gösterdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat