Cemal Enginyurt: Siyasi sorumluluklarımıza denk katılımcıların bulunmadığı TV programlarına katılmam en büyük hatamdır

Cemal Enginyurt: Siyasi sorumluluklarımıza denk katılımcıların bulunmadığı TV programlarına katılmam en büyük hatamdır

Cemal Enginyurt, katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartışmış; tartışmanın büyümesi üzerine Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen Emrah T., Latif Şimşek'e fiziki saldırıda bulunmuştu.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartışmış; tartışmanın büyümesi üzerine Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen Emrah T., Latif Şimşek'e fiziki saldırıda bulunmuştu. 

Latif Şimşek, Milletvekili Cemal Enginyurt ve korumasından şikayetçi oldu. Bunun üzerine Emrah T., çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Enginyurt'tan ise konuyla ilgili yazılı basın açıklaması geldi. 

Enginyurt'un açıklaması şu şekilde:

"6 Ağusyos 2022 Cumartesi gecesi katıldığım TV100 programında "KPSS sorularının çalınması, son günlerde Cemevlerine düzenlenen saldırıların ve Balıklı Rum Hastanesi yangınının, 6'lı Masa ve FETÖ terör örgütü tarafından organize edildiği" gibi, ağır tahrik edici beyan, ima ve iftiralara ilaveten, son olarak "Polis ve Devlet düşmanı" suçlamaları karşısında, Milletvekili ve taşıdığım siyasi sorumluluğun gereği olarak, göstermem gereken dikkat, özen ve itidal dışı davranışta bulundum.

Bu itibarla, gösterdiğim sert tepkiden dolayı, verilen reklam arasında meydana gelen ve hiçbir şekilde onaylamadığım olaylar, şahsımı, Demokrat Parti camiasını ve kamuoyunu rahatsız etmiştir.

Bu vesile ile ifade etmek isterim ki, siyasi sıfat ve sorumluluklarımıza denk katılımcıların bulunmadığı TV programlarına katılmam en büyük hatam olmuştur. 

Ayrıca, kamuoyunda bilgi kirliliği yaratmak için şahsımla illiyet bağı kurdurulmaya çalışılan ne resmi ne de gayri resmi bir korumam bulunmamaktadır.

Bu istenmeyen görüntüler nedeniyle, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili olarak, Türk Milletinden, kamuoyundan ve mesleğini layıkıyla yerine getiren Basın camiasından özür diliyorum."  

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem