Cemal Enginyurt’tan Erdoğan’ın Suriyeli açıklamasına tepki: Her gün senin değişen fikirlerinle mi boğuşacağız

Cemal Enginyurt’tan Erdoğan’ın Suriyeli açıklamasına tepki: Her gün senin değişen fikirlerinle mi boğuşacağız

"Demokrat Parti olarak söz veriyoruz, sığınmacıları bu ülkeden hem kovacağız, hem de göndereceğiz"

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriyelilerle ilgili açıklamasına değinen Demokrat Parti Genel Başkan yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Bir milyonu göndereceğim derken şimdi ne değişti. Her gün senin değişen fikirlerinle mi boğuşacağız. Demokrat Parti olarak söz veriyoruz, sığınmacıları bu ülkeden hem kovacağız, hem de göndereceğiz" dedi.

Demokrat Parti Genel Başkan yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sığınmacıların Milli Güvenlik sorunu haline geldiğini belirterek “Biz sığınmacıları hem kovacağız hem göndereceğiz. Ülkede can ve mal güvenliğini tehdit ediyorlar, çocuklarımız, kadınlarımız sokağa çıkamaz hale geldi'' dedi.

Enginyurt şunları söyledi:

 

"Bu sığınmacılar artık namusunuza haysiyetimize saldırıyor, uyuşturucu, kadın kaçakçılığı yapıyor"

"Sayın Cumhurbaşkanı bugün ters taraftan kalkmış. Sığınmacılar için bir gün ‘Göndermeyeceğiz' diyor ertesi gün ‘Göndereceğiz' diyor, sonra 1 milyonunu ‘Göndereceğiz' diyor.

Şimdi de ‘Kovmayacağız' diyor. Sana kov diyen yok zaten Sayın Cumhurbaşkanı… Bu sığınmacılar artık namusunuza haysiyetimize saldırıyor, uyuşturucu, kadın kaçakçılığı yapıyor.

Bir milyonu göndereceğim derken şimdi ne değişti. Her gün senin değişen fikirlerinle mi boğuşacağız. Demokrat Parti olarak söz veriyoruz, sığınmacıları bu ülkeden hem kovacağız, hem de göndereceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem