‘Cemil’ karakteriyle hafızalara kazınan Uğurtan Sayıner’in son röportajı ortaya çıktı: Sıramı bekliyorum

Türk televizyonuna damga vuran Bizimkiler dizisinde "Cemil" karakterini canlandıran 77 yaşındaki tiyatro sanatçısı Uğurtan Sayıner, hayatını kaybetti. Usta sanatçının son röportajı da ortaya çıktı.

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olan Bizimkiler dizisinin ‘Cemil’ karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner, İzmir’de yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybetti.
Uğurtan Sayıner, İzmir’de yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı geçen yıl ağustos ayında hastaneye yatırılmıştı. 77 yaşındaki usta oyuncunun ileri yaşla beraber yeme bozukluğu ve sıvı elektronik dengesizliği sebebiyle kilo kaybı yaşamıştı.
Sayıner, sağlık sorunları yaşamadan önce İzmir Karşıyaka’da Uğurtan Sayıner Gösteri ve Sanat Merkezinde tiyatro gösterimi sunuyordu.

Sayıner, yaptığı son röportajda, “Bizimkiler’de oynayan 23 arkadaşım vefat etti. Neredeyse bir tek ben kaldım. Ben de sıramı bekliyorum. Bizimkiler çok kalabalık bir ekipti ve ekipteki bütün arkadaşlar bir birileriyle daha önce tanışıyordu. O yüzden çok sıcak oldu Bizimkiler. Ben Ercan Yazgan’ın bakışlarından bana ne demek istediğini anlıyordum. Keza Aygut Oray’ın, Sabri beyin… Bu alışveriş meselesi. Şimdi onlar gitti ben ne yapacağım? Neyse ki Şehmuz kardeşimiz var. O bir takım kardeşlerimin yerini dolduruyor” diye ifade etmişti.

Etiketler :