Cengiz İnşaat'a 50 milyon liralık otel yatırım teşviği!

Cengiz İnşaat'a 50 milyon liralık otel yatırım teşviği!

AKP’ye yakın iş adamlarından Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding'e, 50 milyon tutarında 5 yıldızlı otel yatırım teşviği verildi. Cengiz Holding'e faiz desteği, KDV istisnası ve yüzde 70 vergi indirimi de uygulanacak

AKP’ye yakın iş adamlarından, kamuoyunda 'Bu milletin a..na koyacağız' küfürü ile hatırlanan Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding'e 2018 yılında 9'u komple yeni otel yatırımı, 3'ü de renovasyon olmak üzere 12 turizm projesi için yatırım teşvik belgesi düzenlendi.

29 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, 2018'in ekim ayında 9'u komple yeni otel yatırımı, 3'ü de renovasyon olmak üzere 12 turizm projesi için yatırım teşvik belgesi düzenlendi. En büyük yatırım teşvik belgesini alan yatırım ise 49 milyon 630 bin lira ile Cengiz İnşaat'ın oldu. Teşvik belgesine göre Cengiz Holding'e faiz desteği, KDV istisnası ve yüzde 70 vergi indiriminin yanı sıra 6 yıl boyunca da sigorta primi işveren desteğinden yararlanacak.

Cengiz Holding 5 yıldızlık Ricosta Otel, Rize'de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle geçtiğimiz hafta sonu açılmıştı. 138 oda, 300 yatak kapasiteli otelin 160 milyon lira yatırım ile gerçekleştiğini söyleyen Ricosta Hotel Genel Müdürü Necdet Vural, otel ile bölgedeki önemli bir boşluğu dolduracaklarını belirterek “Sadece Rize için değil bölgesel olarak da tercih edilen bir tesis olacağız" demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika