Ceylanpınar’da iki işçi göçük altından kurtarıldı

Ceylanpınar’da iki işçi göçük altından kurtarıldı

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde kanalizasyon bağlantısı için yapılan kazı anında meydana gelen toprak kayması sebebiyle iki işçi göçük altında kaldı. Ekiplerin 3 saatlik çalışma sonucu iki işçi yaralı olarak çıkarıldı.

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde kanalizasyon bağlantısı için yapılan kazı anında meydana gelen toprak kayması sebebiyle iki işçi göçük altında kaldı. Ekiplerin 3 saatlik çalışma sonucu iki işçi yaralı olarak çıkarıldı.

Yapımı yeni bitirilen Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nin bahçesinde inşaat firması kanalizasyon bağlantısı için çalışma başlattı. 10 metrelik kazının ardından alt yapı bağlantısını yapan işçiler Abdulkadir Ertuğrul (29) ile Müslüm Karataş (40), toprak kayması sonucu göçük altında kaldı.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekiplerin 3 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından göçükten yaralı olarak çıkarılan 2 işçi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Müslüm Karataş'ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.