Chery tarihinin en iyi performansını sergiledi

Chery tarihinin en iyi performansını sergiledi

Chery, geçtiğimiz aralık ayında kaydettiği 105.483 adet ile 2022 yılı toplam satışlarını bir önceki yıla göre %28,2 artırdı ve 1.232.727 adet gibi tarihi bir rakama ulaştı.

Yakın zamanda yepyeni modelleriyle ülkemizde yollara çıkmaya hazırlanan Çinli otomobil devi , 2022 yılında yaşanan zorluklar ve belirsizliklere rağmen var olan trendin aksine önemli bir büyüme kaydetti ve tarihinin en iyi performansını sergileyerek birçok ‘ilk’ gerçekleştirdi.

Yıllık satış hacmi ilk kez 1 milyon adedin üzerine çıkan Chery, 1,23 milyon adetle yeni bir rekora imza attı. Bununla birlikte yıllık ihracatı da ilk kez 450.000 adede ulaşarak Çinli binek araç markaları arasında ‘dünyaya açılma’ rekorunu kırdı. Şirket güncel haliyle dünya genelinde toplam 11,20 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Bunların 2,40 milyonu ihracat pazarlarında yer alıyor.

Chery

Çinli otomobil markaları için rol modeli

Firma kullanıcılarla birlikte ekoloji yaratarak popüler ürünler geliştirmeye devam ediyor ve büyümesini hızla sürdürüyor. Küreselleşme, derinlemesine gelişme ve marka imajı oluşturmaya kadar geniş bir kapsamla küresel otomobil pazarını hedefleyen firma, ihracat pazarlarında başarılı olmak ve yine ihracat pazarlarında ortaklarla iş birliği yaparak Çinli işletmeler için yeni bir uluslararası kalkınma modeli uyguluyor. CheryGroup, 2022 yılı için Çinli binek otomobil ihracatında üst üste gerçekleştirdiği aylık ihracat rekorunu kırarak dört ay üst üste aylık 50.000 ihracat adedini aştı. TIGGO 8 ve TIGGO 7, ihracat pazarların güvenini ve beğenisini kazanmış durumda. Ayrıca TIGGO 8, birçok kez Brezilya ve diğer ülkelerde devlet konuklarını ağırlama aracı olarak da görev yaptı. Şirketin bugüne kadar ki toplam ihracat hacmi, aynı dönemde Çinli otomobillerinin toplam ihracat hacminin yüzde 20’sini oluşturuyor.

İlginizi çekebilir: Chery, Türkiye pazarına güçlü ve iddialı bir giriş yapıyor

Chery

İtici gücü inovasyon

Chery’nin stratejik kararlılığı, sabrı ve yıllar içindeki kalite konusundaki ısrarı sayesinde, tüm önemli iş göstergeleri rekor seviyelere ulaştı. İnovasyonu itici güç olarak benimseyen firma, liderliğini güçlendirmeye ve küresel bir teknoloji şirketine dönüşümünü hızlandırmaya devam ediyor. Otomobil endüstrisindeki hızlı dönüşüme öncülük etmek üzere, sınır ötesi için bilim adamlarından oluşan özel bir ekip kurdu ve ‘teknolojik yenilik fabrikasını’ hayata geçirdi. Böylece yeni teknolojiler ve yeni ürünler geliştirerek sektöre öncülük etmeye devam ediyor.  2022’nin sonunda toplam 25.795 patent açıkladı ve 17.177 patent onayı aldı. Bunların yüzde 37’si buluşlar içindi ve sektörün en iyileri arasında yer aldı.  

Tecno Watch 1 akıllı saat: Ekonomik fiyatlı bir çözüm

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.