CHP etkinliğine PKK baskını

CHP etkinliğine PKK baskını

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlediği Cumhuriyet Bayramı etkinliğini PKK'lılar bastı. İsviçre Polisi'nin uyarılarının....

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlediği Cumhuriyet Bayramı etkinliğini PKK'lılar bastı. İsviçre Polisi'nin uyarılarının ve etkinliğe katılan CHP'lilerin tepkilerinin ardından PKK'lılar salonu boşalttı.

İsviçre'nin Zürih kentinde bir düğün salonunda gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu davetliydi.

Gerçek Gündem’in edindiği bilgiye göre; Özkoç ve Kaftancıoğlu'nun salona gelmesine az bir süre kala, salona giren ve konuşma yapılacak olan alanın önüne gelen  PKK mensupları Öcalan'ın resminin basılı olduğu bir pankart açtı.Bunun üzerine CHP'liler ile PKK'lıler arasında tartışma çıktı. CHP yönetimi partilileri güvenlik gerekçesiyle dışarı çıkardı. Salon yönetimi ise polise haber verdi.

CHP yönetimi, baskının gerçekleşmesinin ardından, salona gelmek için hazırlık yapan Özkoç ile Kaftancıoğlu'nun salona girişini durdurdu.

POLİS EKİPLERİ SALONA GELDİ

PKK'nın CHP İsviçre Birliği'nin etkinliğini 15 kişilik bir grupla basmasının ardından polis Solothurn'daki düğün salonuna geldi.

Polis PKK'lilerle yaptığı görüşme sonrası, CHP'lilerden etkinliği iptal etmesini istedi.Bunun üzerine CHP İsviçre Birliği Başkanı Nadir Köklü polise "Bu mümkün değil. Salonu boşaltın ve bize teslim edin. Biz hiçbir yere gitmiyoruz. Kapıda 1000 kişi ile bekliyoruz" tepkisini gösterdi.

PKK'lıların bastığı düğün salonu, İsviçre polisinin uyarısı ve CHP'lilerin gösterdiği tepki sonrası boşaltıldı.