CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu, İstanbul'daki son oy farkını açıkladı

CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu, İstanbul'daki son oy farkını açıkladı

Kaftancıoğlu, yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki güncel farkın 15 bin 119

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki güncel farkın 15 bin 119 olduğunu açıkladı.

Canan Kaftancıoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Şu an itibariyle İstanbul'da 31 bin 186 sandığın 30 bin 242'si sayılmış durumda. İstanbul'un Pendik Esenyurt Avcılar ve Maltepe ilçelerinde sayımlar devam etmekte. Bugün birkaç saat içinde bitecek. Maltepe ilçesindeki sayımlar MHP'nin başvurularıyla yavaşlatılıyor.

FARK 15 BİN 119

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki güncel oy fark 15 bin 119

BÜYÜKÇEKMECE AÇIKLAMASI

Dün 57 sandığın kararı çıkmıştı, o sayımlarda bizlerin lehine oylar çıktığı görülüyor 3-5 oy için, artık bu süreci bitirelim. Artık İstanbul halkı rahatlasın, farkın kapanmayacağı aşikar.

Büyükçekmece ile ilgili, normalde seçim takvimine göre 17 ocak ile 31 ocak tarihleri arasında seçmen listeleri askıya çıkar, itirazlar yapılır, başvurular yapılır. 31 ocak tarihi itibariyle seçmen listeleri kesinleşir. Bu seçimde de böyle oldu. İstanbul'un 39 ilçesinde de yığma, taşıma seçmen itirazları yaptık. 19 bin 502 seçmene itiraz ettik CHP olarak. 5 bin 862 seçmenin kaydı durduruldu bu itirazlarımızla.

13 bin 680 itirazımız reddedildi. O gün Büyükçekmece'ye dair de bizim itirazlarımız vardı. Biz ve AKP tarafından yasal süreç içinde 3 bin seçmene itiraz edildi. 745 seçmenin kaydı donduruldu, sonrasında da listeler kesinleşti.

YSK ÜYELERİNİN İMZA ATTIĞI KARAR

Sizinle ilginç bir YSK’nın verdiği hatta şu andaki YSK üyelerinin altında imzasının bulunduğu bir karar paylaşacağım. Bu 2014’te alınan karar. Seçimler bittikten sonra seçmen usulsüzlüğü yapıldığı tespit edilmiş. Bakın Büyükçekmece’de olduğu gibi değil. Büyükçekmece’de herhangi bir usulsüzlük yok. Burada seçimden sonra usulsüzlük yaptığı belgeleriyle tespit edilmiş ve seçim sonrası bu belgeler YSK’ya verilmiş. YSK’nın aldığı karar: Evet bu seçmen listelerinde bir usulsüzlük var. Oy kullanmaması gereken seçmenler oy kullanmış. Ancak YSK olarak süreç tamamlandıktan ve oradaki seçimler sonuçlandığından seçmen listelerinde usülsüzlük olmasına rağmen seçimlerin iptali reddedilmiştir.”

'BUGÜN SAAT 15:00'DA MAZBATAYI TALEP EDECEĞİZ'

Bugün saat 15.00'da hakkımız olan mazbatayı talep edeceğiz."

57 SANDIKTAN 13 OY DAHA İMAMOĞLU'NA EKLENDİ

Kaftancıoğlu daha sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "YSK kararıyla tekrar sayılması istenen 57 sandıkta sayım işlemleri tamamlandı. Sayımın sonucuna göre Ekrem İmamoğlu'nun lehine 13 oy daha eklendi" bilgisini paylaştı.

Kaftancıoğlu şunları söyledi:

'TOPLAM SANDIKLARIN YÜZDE 97.3'ÜNÜN SAYIMI BİTTİ'

"Bu 57 sandık sayımı devam eden sandıkların haricinde YSK kararıyla tekrar saydırılan sandıklardır. Saat 14.00 itibariyle 31186 sandıktan Maltepe’de 829, Esenyurt’ta 10 Avcılar’da ise 3 sandık kalmıştır ve sayımı devam etmektedir. Toplam sandıkların %97.3’ünün sayımı bitmiştir."

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.