CHP ile polemiğe tutuşan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör nasıl seçilmişti?

CHP ile polemiğe tutuşan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör nasıl seçilmişti?

ABC Haber MerkeziCHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner Cumhuriyet Halk Partisi'yle girdiği polemikle gündemde olan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün nasıl seçildiğine ilişkin çok çarpıcı bir hatırlatmada bulundu. Cihaner,...

ABC Haber Merkezi

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner Cumhuriyet Halk Partisi'yle girdiği polemikle gündemde olan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün nasıl seçildiğine ilişkin çok çarpıcı bir hatırlatmada bulundu. Cihaner, Güngör'ün 17-25 Aralık sürecinden bir süre önce yayımlanan tapelerde adının geçtiğini anımsattı. 

ADI 17/25 ARALIK TAPESİNDE

Söz konusu tapelerin hukuk dışı yollarla edinildiğini belirten Cihaner ancak Danıştay seçimlerine ilişkin dönemin Adalet Bakanı ile dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmede Zerrin Güngör isminin geçtiğini hatırlattı. Tapede Erdoğan'ın Adalet Bakanı'na talimat verip 'Diğer aday çekilsin Zerrin Hanım tek aday olarak seçime girsin' diyerek Güngör' ü işaret etmişti.  

CHP'li Cihaner Güngör'ün nasıl seçildiğini Tele1 ekranlarında Musa Özuğurlu'ya anlattı. 

DİYET ÖDÜYOR

Cihaner, tape'nin Fettullahçı çete tarafından servis edilmiş ve kanun dışı bir kayıt olduğunun altını çizerek, 'Güngör böyle geldi bunun diyetini ödüyor' dedi. 

İŞTE O ANLAR; 

ZERRİN GÜNGÖR'ÜN 'AK' SİCİLİ

Dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’yla 12 Mayıs 2014’teki Danıştay töreninde tartışmıştı.

zerrin1.jpg

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör de Erdoğan salondan ayrılırken, adaletin bağımsızlığını sembolize etmesi için düğmesiz yapılan cübbesini iliklemeye çalışmıştı.

Güngör, iki yıl sonra, 5 Mayıs 2016’da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Rize ziyaretine de katılarak Sayıştay Başkanı Recai Akyel ve Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’le birlikte çay hasadı yapmıştı.

zerrin2.jpg

Güngör’ün kızı Gonca Hatinoğlu’nun Erdoğan’ın Saray’ında müdür olarak çalıştığı, damadı Volkan Hatinoğlu’nun da Saray’ın yapımını üstlenen Rönesans Holding’in bünyesindeki Sağlık Yatırım A.Ş.’de Nisan 2016’da yönetici olarak işe başladığı ortaya çıkmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem