CHP Kadın Kolları’nda devir teslim töreni

CHP Kadın Kolları’nda devir teslim töreni

Geçtiğimiz günlerde sona eren CHP Kadın Kolları 14. Olağan Kurultayı’nın ardından CHP Genel Merkezi’nde devir teslim töreni yapıldı.

 

Görevi devreden Fatma Köse, "Kurultay heyecanıyla farklı şeyler yaşayabiliriz ama ben dört yıllık kadın kolları başkanlığı yapmış yoldaşınız olarak bu mücadelenin içinde her zaman var olacağımı bilmenizi istiyorum" derken, yeni Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, "Hayatın her alanında eşit temsiliyeti teminat altına alacağız ve ilk seçimlerde partimizi iktidara getirme noktasında kahramanlar kadınlar olacak. Biz bu çalışmaları birlikte çoğaltarak, hareket etmeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. CHP Kadın Kadın Kolları Başkanlığı'na seçilen Aylin Nazlıaka, CHP Genel Merkezi’nde yapılan devir teslim töreninde eski başkan Fatma Köse’den görevi aldı.

"ROTAMIZ İKTİDAR, KOTALAR BİZE DAR"

Törende konuşan yeni Kadın Kolları Başkanı Nazlıaka, Fatma Köse ile uzun yıllar eşitlik mücadelesinde yoldaşlık yaptığını belirterek, şöyle devam etti: "Eşitlik hakkı mücadelesi bir yoldur, hepimiz birlikte gerçekleştiriyoruz. Hepimizin gurur duyduğu CHP çatısı altında gerçekleştiriyoruz. Atatürk’ün izinde Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde cumhuriyeti yeniden demokrasi ile taçlandıracağımıziktidar yürüyüşünde, kadınlarla birlikte biz bu devrime imza atacağız. CHP’li kadınlar, eşitlik mücadelesi veren tüm kadınlarla ortaklaşarak samimi çaba harcayan tüm kadınlarla birlikte yürüyerek ülkemizde bir devrimi daha gerçekleştirecek ve ülkemize demokrasiyi getirecek. Demokrasi dediğimiz şey katılımcılıktır, sadece sandığa indirgenemez. Toplumun yüzde 50’sini oluşturan kadınların katılımcılığını sağlayacağız. Hayatın her alanında; işte, sosyal yaşamda, siyasette, sporda, kültürde, sanatta, eğitimde her alanda eşit temsiliyeti teminat altına alacağız ve ilk seçimlerde partimizi iktidara getirme noktasında kahramanlar kadınlar olacak. Ben buna yürekten inanan Fatma yoldaşıma bir kez daha hepiniz huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Biz bu çalışmaları birlikte çoğaltarak, hareket etmeyi sürdüreceğiz. Bir ve beraber olma konusunda çok kararlıyız. Bu konuda deneyimlerinden, birikimlerinden ihtiyacımız var. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Rotamız iktidar, kotalar bize dar."

"KADININ EŞİTLİK MÜCADELESİ İLERİ GİDECEK, İNANIYORUM"

Törende konuşan Köse, "Bugün yeni bir dönem, yeni bir mücadele, yeni bir yoldaşlık başlıyor" diyerek, Nazlıaka’ya başarılar diledi. "İnanıyorum ki kadın örgütünün gücü, temsiliyeti ve eşitlik mücadelesi ileriye gidecek" diyen Köse, "Kurultaylarda bazen farklı konuşmalar olabilir, kurultay heyecanıyla farklı şeyler yaşayabiliriz ama ben dört yıllık kadın kolları başkanlığı yapmış yoldaşınız olarak bu mücadelenin içinde her zaman var olacağımı bilmenizi istiyorum. Bu mücadeleyi birlikte yürüteceğimizi bilmenizi istiyorum. Çünkü bu kadın mücadelesi, eşitlik mücadelesi,kadının gelecek mücadelesi. Başka yerde olmak benim kitabımdayok. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu yolculukta yolunuz açıkolsun diyorum. Heyetinize birlikte başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. Törende Köse ve Nazlıaka, birbirlerine bir demet çiçek hediye etti.   

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika