CHP, Muharrem İnce için harekete geçti!

CHP, Muharrem İnce için harekete geçti!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan başkanlığındaki CHP heyeti, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığını YSK’ya bildirdi. CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç,...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan başkanlığındaki CHP heyeti, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığını YSK’ya bildirdi. CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, Yüksek Seçim Kurulu'na Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylık başvurusunu yaptı.

'LAİK VE DEMOKRATİK DÜZEN İÇİN ÖNEMLİ BİR BAŞVURU'
Başvuru sonrası açıklama yapan Özkoç, "Türkiye bundan sonra gerçekten bağımsız bir şekilde yönetilebilmesi için eşit ve hakkaniyetli yönetilebilmesi için laik demokratik düzenin yeniden tesis edilebilmesi için çok önemli bir başvuruda bulunduk" dedi. İnce'nin adaylık başvuru dosyasını teslim ettiklerini söyleyen ve hayırlı olması temennisinde bulunan Özkoç, "YSK önünde söylüyoruz; sandıklara giderek herkesin vatandaşlık görevini yapmasını istiyoruz. Sandığa gidin, Türkiye'nin geleceğini oylayın ve Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı yapın." diye konuştu.

'80 MİLYONU BİRLEŞTİRECEĞİZ'
Cumhurbaşkanlığı kampanya sürecini, dün başlattıklarını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, "Bu kampanya sadece CHP'nin cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası değildir. Bu kampanya 80 milyonu birleştirecek kampanyadır. Bu kampanya milleti yeniden bir araya getiren kampanyadır. Yok edilmeye çalışılan milletin Meclisini yeniden kurma kampanyasıdır, milletin kardeşliğini yeniden kurma kampanyasıdır. İnşallah 25 Haziran sabahı bu davada Türkiye kazanmış olacak." açıklamasını yaptı. 

Basın mensuplarının sorularına cevap veren Tezcan, İnce'nin adaylığına hem iktidar kanadından hem de MHP kanadından gelen eleştirileri de değerlendi. Tezcan, "Yarışsız bir seçim mi istiyorlar? Kendileri aday gösterecek, 'CHP'nin adayı olmasın, meydan bize kalsın' mı diyorlar? Demek ki telaşa düşmüşler. Yarışmaktan korktuklarını gösteriyor. Başka söyleyecek bir şey yok. Alıştılar tek başlarına rakiplerini hileyle hurdayla yalanla diskalifiye edip istedikleri sonuçları almaya. Ateş bacayı sarmış, sonuç alamayacaklarını gösteriyor. Bu bile kazanacağımızın işaretidir." ifadelerini kullandı.