• CHP’de sürpriz Genel Başkan adayı!.. İşte Kılıçdaroğlu’nun ilk rakibi

  Eski CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37. Olağan Kurultay’ında genel başkanlığa aday adayı olduğunu açıkladı.

  Eski CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, “Hayallerimi gerçekleştirmek ve bu duygularımı Türkiye’nin her noktasına taşımak üzere 28-29 Mart’ta yapacağımız partimizin 37. Kurultayı’nda CHP’nin Genel Başkan aday adayı olarak bütün halkıma seslenmiş bulunuyorum” dedi.

  Eski CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, CHP Mersin İl Başkanlığı’nda partisinin 37. Olağan Kurultay’ında genel başkanlığa aday adaylığını açıklamak üzere basın toplantısı düzenledi.

  CHP’nin kurultaylarının Türkiye’ye ve partilerine yeni rotalar çizdi

  Partisinin düzenleyeceği kurultayının demokrasi şölenine dönüşeceğini belirten Atıcı, CHP’nin kurultaylarının Türkiye’ye ve partilerine yeni rotalar çizdiğini dile getirdi.

  Yeni bir öykü yazmak için yola çıktığını belirten Atıcı, şöyle devam etti: “Yeni öykü derken, bu yepyeni bir parti kurmak, partiyi tamamen yenilemek anlamında değil. Partimizin ilkeleri, varmak istediği hedefler çok güzel, demokrasi mücadelesi takdire şayan. Bunu daha ileriye götürmek için yeni öyküler yazmamız gerekiyor. Bu öyküyü hep birlikte yazacağız. Bu öykü buram buram demokrasi kokmalıdır. Elbette özgürlük ve eşitlik melodileriyle bezenmelidir. Bu öykünün her satırında adalet duygusu olmalıdır. Bu duyguyu herkes hissetmelidir.”

  Atıcı, CHP’de bunları yapmak için ciddi reformlara ihtiyacın olduğunu belirterek, “Partililerimiz reformu ciddi bir şekilde istemektedir. Yüksek bir sesle istemektedir. Adeta haykırmaktadır. CHP’de iyiye doğru gelişim, değişim isteği hepimizin kulağını çınlatıyor. Hepimiz bunları duyuyoruz” diye konuştu.

  Bu reform arayışını CHP’nin bugüne kadar biriktirdiği akıl ve tecrübeyle yapacaklarını dile getiren Atıcı, reformların kendilerini birkaç adım ileriye götüreceğini ifade etti.

   

   

   

  Prof. Dr. Aytuğ Atıcı,  Parti Okulu’nda aktif olarak hizmet veriyor. Bilindiği üzere birkaç gün önce de CHP eski Milletvekili İlhan Cihaner’in ismi genel başkan adaylığı için konuşulmuştu. CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise adaylık konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

   

  İşte, Aytuğ Atıcı hakkında merak edilenler…

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Aytuğ Atıcı, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP’den Mersin Milletvekili seçilerek TBMM’ye girmişti. Atıcı son olarak CHP Olağan Kongresi’nde Genel Başkanlığa aday olacağını açıklaması ile gündeme geldi. İşte, Aytuğ Atıcı hakkında merak edilenler…

  23 Kasım 1964’te Adana’da doğdu. Baba adı Şahap, anne adı Lütfiye’dir. Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede doçent oldu.

  Mersin Üniversitesinde Başhekimlik, Dekan Yardımcılığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu müdürlükleri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, Neonatoloji Bilim Dalı Kurucu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Mersin Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Gebe Eğitim Merkezi Kuruculuğu, Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulu üyelikleri ile 2 dönem Mersin Tabip Odası Başkanlığı yaptı.

  24. Dönemde Mersin Milletvekili seçildi. Dışişleri; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonlarında görev aldı. Ayrıca Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddeti Araştırma Komisyonu, Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi oldu.

  Nükleer Savaşa Karşı Uluslararası Doktorlar (IPPNW) ve Nükleer Silahsızlanma İçin Parlamenterler Birliği (PNND) Konsey Üyesi olarak da görev aldı.