CHP’deki kritik görüşme! Kılıçdaroğlu: İnce her istediğinde görüştüm

CHP’deki kritik görüşme! Kılıçdaroğlu: İnce her istediğinde görüştüm

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin eski genel başkanları Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin ile görüştü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin eski genel başkanları Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin ile görüştü. Basına kapalı görüşmede, Kılıçdaroğlu’nun iki eski selefine, “Muharrem İnce her istediğinde görüştüm. Hiç ayrım yapmadım" dediği öğrenildi.

Siyasetin ve CHP’nin en sıcak gündemi Muharrem İnce. İki eski genel başkan Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın CHP lideri ile görüştü. Kritik görüşmenin en önemli gündem maddesinin Muharrem İnce olduğu öğrenildi. Basına kapalı görüşmede, Kılıçdaroğlu’nun iki eski selefine, “Muharrem İnce her istediğinde görüştüm. Hiç ayrım yapmadım” dediği öğrenildi. Yani oluşum içerisinde olduğu ifade edilen İnce, siyasetinin gündemindeki yerini koruyor. Önce parti kuracağını belirten İnce, daha sonra bir hareket başlatıp bir yola çıkacağını söyledi. Genel merkeze yönelik eleştiri dozunu arttırdı. İnce bugün yaptığı açıklamada; “Ankara’da bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Bu süreçte herkes konuştu. Bir tek ben konuşmadım. Konuşsunlar bakalım. Herkes eteğindeki taşı döksün. Önümüzdeki hafta ayrıntılı bir şekilde her tür soruya cevap vererek, bunları anlatacağım” dedi.

“HER İSTEDİĞİNDE GÖRÜŞTÜM”

İnce bu açıklamaları yaparken, CHP Genel Merkezi de hareketliydi. İki eski genel başkan, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın CHP Genel Merkezi’ne geldi. Çetin ve Karayalçın CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ana gündem maddesinin İnce olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu, seleflerine, “Muharrem İnce her istediğinde görüştüm. Hiç ayrım yapmadım” dedi.

SON GELİŞMELER KONUŞULDU

Aslında CHP’nin her kurultayı sonrasında geleneksel olarak gerçekleştiriliyordu, bu görüşmeler. Gelenek bozulmadı. Görüşmede; iç politikaya ilişkin güncel başlıklar da ele alındı, fikir alışverişinde bulunuldu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 37’nci Olağan Kurultay’da Türkiye’nin sorunlarını sıralamış ardından da 13 maddelik ikinci yüzyıla çağrı beyannamesini açıklamıştı. Kılıçdaroğlu’nu yeniden seçilmesini nedeniyle tebrik eden Karayalçın ve Çetin beyanname ile ilgili görüşlerini de CHP Liderine aktardı. Karayalçın ve Çetin aynı zamanda CHP Dış Politika Danışma Kurulu üyesi. Üç ismin görüşmesinde, Libya ve Suriye başta olmak üzere kritik başlıklar da masaya yatırıldı.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.