CHP’den Akit TV’ye sert tepki: Sizlerden korkmuyoruz

CHP’den Akit TV’ye sert tepki: Sizlerden korkmuyoruz

Akit TV’de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik söylenen idam sözlerine sert tepki geldi. CHP Parti Sözcüsü Öztrak, Genel Başkanımıza söylenmiş idam naraları tek merkezde yapılmıştır. Tehditlerinizden korkmuyoruz....

Akit TV’de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik söylenen idam sözlerine sert tepki geldi. CHP Parti Sözcüsü Öztrak, Genel Başkanımıza söylenmiş idam naraları tek merkezde yapılmıştır. Tehditlerinizden korkmuyoruz. Biz köklerinde Kuvayi Milliye olan CHP'yiz" diye konuştu.

Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bugün adını bile anmaktan hicap duyduğum bir operasyon kanalı darağacı önünde Genel başkanımız hakkında idam çağrısı yapıyor. Bu alçakça sözler AKP Genel Başkanının meydanlarda idam naraları attığı günde söylenmiştir.

Genel Başkanımıza söylenmiş idam naraları tek merkezde yapılmıştır. Tehditlerinizden korkmuyoruz. Biz köklerinde Kuvayi Milliye olan CHP'yiz. Bizim ebedi komutanımız Atatürk de İstiklal mücadelesine idam fermanıyla başlamıştır. Bizler idam fermanın ne demek olduğunu çok iyi biliriz.

Bugün bizler o şerefli dedelerin torunları olarak. Demokrasimize yapılan son bulsun diye. Saray ittifakına ve onun işbirlikçilerine karşı mücadele ediyoruz.

Türkiye'nin tüm medyası cebren ele geçirilmiş, yargısı zaptedilmiş geleceğinden korkan kurumları sindirilmiş olabilir. Biz milletimizin sağ duyusuna güveniyoruz.

İdam tehdidinde bulunanlara açıkca sesleniyoruz; Sizlerden korkmuyoruz

Bizim esas güvencemiz milletimizdir.

Ülkemiz için tek bir güzel sözü kalmamış saray ittifakı muhalefe ve adaylarına saldırmaktadır. Birleştirme ile siyaset yapmak milletimizin elindedir. Önümüze gelecek sandık, demokrasiyi tehdit edenlere cevap vermek için önemli bir fırsattır.

Milletimizin bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika