CHP'den AKP'ye 'büyük' çağrı: Hepiniz Alman arabasına biniyorsunuz

CHP'den AKP'ye 'büyük' çağrı: Hepiniz Alman arabasına biniyorsunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a seslenen Tekin "Hepiniz Alman arabasına biniyorsunuz. Bırkakın bu resmi arabalarınızı da kampanyayı bari sivil arabalarınızla yapın" diye konuştu.Partisinin yeni anayasa referandumu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a seslenen Tekin "Hepiniz Alman arabasına biniyorsunuz. Bırkakın bu resmi arabalarınızı da kampanyayı bari sivil arabalarınızla yapın" diye konuştu.

Partisinin yeni anayasa referandumu çalışmaları kapsamında gittiği Kahramanmaraş’ta konuşan Gürsel Tekin, referandumda halk oylamasına sunulacak 18 maddelik paket hakkında açıklamalarda bulundu.

Sözcü'den Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre, AKP’nin her fırsatta yerli ve milli ifadelerini kullandığını hatırlatan Tekin “Sürekli ''yerli ve milli’ derken halkın karşısına birden bire yerli ve milli olmayan bir paket geldi. 18 maddelik paketi iktidar mensupları bile anlamadı. Bu 18 madde ne yerli ne de milli. Paketi bunların eline kimin sıkıştırdığı da belli değildir'' dedi.

Gürsel Tekin, Başbakan Binali Yldırım’ın 2010 yılı referandumunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ''oy kullamamasını’ kampanya malzeme yapmasına da tepki göstererek bu durumun o dönemde AKP’nin ortağı durumundaki "FETÖ"cülerin bir tuzağı olduğunu savundu. Tekin “Sizin ortaklarınız 2010 yılında tuzak kuruyor. Şimdi ise siz o ortaklarınızın kurduğu tuzağı siyaset malzemesi yapıyorsunuz. Sayın Başbakan’a sesleniyorum. Buna mı kaldınız? Bu zavallılıktır'' diye konuştu.

Tekin, 2010 yılındaki anayasa referandumunun 15 Temmuz darbesinin “temel atma töreni'' olduğunu belirterek “Eğer 2010’da AKP ve ortakları tarafından hazırlanan, o referandumdan evet çıkmasaydı bu ülkede darbe girişimi de olmayacaktı'' diye konuştu.

BBP LİDERİNE TEPKİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici’nin referandumda; ''evet’ diyeceğini açıklamasına da değinen Tekin, “BBP’nin sayın Genel Başkanı ''Saray’la görüştüken sonra karar verdim’ diye açıklama yaptı. Bu siyasi partinin örgütün reddedilişidir. İstişare parti üyeleri ile yapılır Saray’la yapılmaz'' şeklinde konuştu.

ALMAN OTOMOBİLİ ÇAĞRISI

Tekin'den Almanya ile yaşanan "miting krizine" ilişkin ilginç bir çağrı açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım nezdinde tüm AKP'lilere seslenen Tekin "Hepiniz Alman arabasına biniyorsunuz. Bırkakın bu resmi arabalarınızı da kampanyayı bari sivil arabalarınızla yapın" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika