CHP’den emeklinin bayram ikramiyesi için kanun teklifi

CHP’den emeklinin bayram ikramiyesi için kanun teklifi

CHP Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emeklilere verilen ikramiyenin 1100 liradan 4 bin 253 liraya çıkarılması talebiyle Meclis’e kanun teklifi sundu.

CHP, emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında verilen ikramiyenin 1100 liradan 4 bin 253 liraya çıkarılmasını talep etti.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından hazırlanan kanun teklifinde, “Yaşanan zamlar karşısında aldıkları zam oranlarının yetersiz kaldığı ve sürecin artık açlık ve muhtaçlık sürecine doğru ilerlediği dile getirilmesine rağmen iktidar tarafından bu sorunlara kulak tıkanmıştır” denildi.

‘MAAŞLARI BUHARLAŞTI’

Teklifin gerekçesi şöyle açıklandı:

“Geçim sıkıntısı çeken emeklilerin yaşanan enflasyon artışı neticesinde aldıkları maaş zammı buharlaştı. Maaşlarına ek zam beklentileri olmasına karşın zam yapılmadı. Aldığı emekli maaşı doğrultusunda, alabildiği ürünler her geçen gün azalan ve ekonomik krizden en çok etkilenen emekli vatandaşlara, bayramlarda verilen bayram ikramiye tutarının 4 bin 253 TL’ye çıkarılması, maaş zamlarında beklentileri karşılanmayan ve ek zam alamayan emekliler için önem arz etmektedir”

Teklifin yasalaşırsa emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen 1100 liralık ikramiye, 4 bin 253 liraya çıkarılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika