CHP’den Eren Yıldırım açıklaması

CHP’den Eren Yıldırım açıklaması

%%title%%

Cumhuriyet Halk Partili Muharrem Erkek, Erdoğan'ın hedef göstermesinin ardından tutuklanan CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım hakkında açıklama yaptı.

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl'ün korumasının silah çektiği ve AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama Töreni'nde yaptığı konuşmada hedef göstermesinden sonra serbest bırakılmasına rağmen jet hızıyla tutuklanan CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım hakkında açıklama yaptı.

Muharrem Erkek'in açıklaması şöyle oldu:

Adana Yüreğir Gençlik Kolu Başkanımız Eren Yıldırım siyasi baskılarla dün akşam tutuklandı.

Perşembe akşamı anne-babası ve kardeşiyle yürüyüş yaptığı sırada gelişen olayda, Kaymakamlık önündeki kalabalığı görünce oraya yaklaşmaları üzerine bir sivil polis memuru beklenmedik bir reaksiyon göstermiş, silah çekmiş, silahı küçük kardeşin karnına dayamış ve ailenin tepkisi üzerine silahı havaya doğrultmuştur.

Aile, hakaret ve ciddi boyutta tehditle karşı karşıya kalmıştır. Amaçları sadece kamyonlardaki patates ve soğanın nerelere dağıtılacağını sormak. Eren kendisi de yardımlar için yoğun çalışan biri.

Olayda vatandaşa bilgi vermek yerine, silah çeken bir kamu görevlisi korunmuş, vatandaş ise tutuklanmıştır. Üstelik somut olayda polisi (155’i) arayan da saldırıya uğrayan ailedir. Gerçeği çarpıtarak olayı siyasallaştıran ve yargıyı da silah olarak kullanan iktidarın baskısı, haksız bir tutuklamayla ağır bir mağduriyet yaratmıştır.

Her zaman olduğu gibi, tüm bu adaletsizlikler toplumun vicdanında derin yaralar açmaktadır.Cumhurbaşkanı kamuoyu önünde olaya ilişkin gerçeğe aykırı bilgilerle vahim değerlendirmeler yapmış, akıl ve mantık dışı ilişkiler kurmuştur. Şahsı, her zaman ki gibi bölmüş ve ayrıştırmıştır. Unutulmasın ki, adaletsizlik yapanlar, güce tapanlar zavallıdırlar. Bu olayın ciddi takipçisi olacağız ve hakikati mutlaka ortaya koyacağız.