CHP'den olağanüstü Suriye toplantısı: Tezkereye neden 'evet' dediğini açıkladı

CHP'den olağanüstü Suriye toplantısı: Tezkereye neden 'evet' dediğini açıkladı

Suriye'ye yapılan sınır ötesi harekât için CHP Merkez Yönetim Kurulu bugün olağanüstü toplanacak. Toplantı saat 10.30'da yapılacak.

Suriye'ye yapılan sınır ötesi harekât için CHP Merkez Yönetim Kurulu olağanüstü toplantı yaptı. Grup Başkanvekili Engin Özkoç toplantı sonrası basın açıklaması yaptı.

Saat 10.30'da Olağanüstü MYK toplantısında; Suriye ile dolaysız diyalog kurulması ve Trump'ın açıklamasına tepki gösterilmesi gerektiğine dair uyarılar yapıldı.

Grup Başkanvekili Engin Özkoç da basın açıklamasında tezkereye neden 'evet' dediğini şöyle açıkladı:

"Biz elbette tezkereye evet dedik. O bölgedeki Mehmetçik vatan görevi yapıyor. Şimdi tam da Mehmetçik oradayken, diğer örgütler askerimize saldırırken tezkere geldi. TC'nin askeri oradaysa biz saldırılara karşı tezkereye evet deriz. Bu tezkere oradaki askeri, barışı korumak içindir. Yoksa senin fetih duygularını tatmin etmek, senin iç siyasi çıkarlarını korumak için değildir.

CHP için söz konusu vatan ise gerisi tefarruattır. Biz yanlış dış politikalar doğrultusunda ordumuzun varlığı tehlikeye girerse ordumuzun arkasında durur, yanlış politikaları da kamuoyuyla paylaşırız."