CHP’den Soylu’ya İBB yanıtı!

CHP’den Soylu’ya İBB yanıtı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İBB’ye yönelik ‘özel teftiş’e ilişkin açıklamalarına CHP’den ilk tepki geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bağlı kuruluşları ve şirketlerinde işbaşı yaptırılan personelden bazılarının terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğu yönündeki iddialarla ilgili özel teftiş başlatılmasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

“Kimsenin belediyesiyle işimiz yok, terörle mücadele ediyoruz. Yarın öbür gün bunlardan bir saldırı gelse bize sormazlar mı siz ne iş yapıyorsunuz diye” şeklinde konuşan Soylu, Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine (DİAYDER) hakkında 5-6 ay önce yapılan incelemede PKK ile iltisaklı ve FETÖ’den ihraç edilmiş kişilerin İBB’de işe alındığının ortaya çıktığını söyledi.

ERKEK: ELLERİNDE BİR BİLGİ VARSA İBB İLE NEDEN PAYLAŞMIYORLAR?

Soylu’nun bu açıklamalarına CHP’den ilk yanıt CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’ten geldi. TELE1’de Alev Olgay Besler’in sunduğu ‘Gerçeğin İzinde’ programına konuşan Erkek, şunları söyledi:

“Soylu neden İBB’ye bilgi vermiyor? Samimi değil siyaset yapıyor. İstanbul seçimlerini kazanmak uğruna kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı ekrana çıkaranlar hakkında soruşturma başlattılar mı, yargılama yaptılar mı? Bakın kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’de ekrana çıkardılar. Ama seçmen onlara çok büyük ders verdi, yine verecek. Elinizde bir bilgi varsa bunu İBB ile paylaşacaksınız. Biz bunları çok gördük. Terörün ekmeğine bu kadar yağ süren başka iktidar yoktur.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika