CHP'li Ağbaba: "Mültecilerden dolayı ekonomimiz çöküyor diye para dileneceksiniz, sonra da onlar olmazsa ekonomi çöker diyeceksiniz"

CHP'li Ağbaba: "Mültecilerden dolayı ekonomimiz çöküyor diye para dileneceksiniz, sonra da onlar olmazsa ekonomi çöker diyeceksiniz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Twitter hesabı üzerinden, AKP'li Yasin Aktay'ın "Çok önemli bazı yerlerden Suriyelileri bir çekin, Suriyeliler bir gitsin ülke ekonomisi çöker" sözlerini sert bir şekilde eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,  AKP'li Yasin Aktay'ın "Çok önemli bazı yerlerden Suriyelileri bir çekin, Suriyeliler bir gitsin ülke ekonomisi çöker" açıklamasına ilişkin olarak, "Bu bir itiraf. Ülke ekonomisinin Avrupa’dan mülteciler için gönderilen parayla ayakta kaldığının itirafı. AKP’nin ülkeyi getirdiği durumu özetleyen daha iyi bir cümle olamaz." yorumunu yaptı.

Ağbaba Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Bu bir itiraf. Ülke ekonomisinin Avrupa’dan mülteciler için gönderilen parayla ayakta kaldığının itirafı. AKP’nin ülkeyi getirdiği durumu özetleyen daha iyi bir cümle olamaz.

Ülke ekonomisini Suriyeliler ayakta tutuyorsa vay halimize. Biz memleketi bitirdik demenin farklı bir versiyonu. AB kapısında mültecilerden dolayı ekonomimiz çöküyor diye para dileneceksiniz, tehdit savuracaksınız, sonra da onlar olmazsa ekonomi çöker diyeceksiniz!. Yazık..

Şu an geçici koruma altındaki Suriyeli sayısı 3 milyon 684 bin 412 kişi. Çalışma izni verilen Suriyeli sayısı 31 bin 185 kişi. Türkiye’de doğan Suriyeli bebek sayısı 450 bin. Yani Suriyeli mültecilerin 1 milyon 746 bin 253'ü (yani %47,4'ü) 0-18 yaş arası çocuklar.

Savaş politikalarıyla ülkelerin içişlerine karışıp milyonlarca insanın mağdur olmasına neden olan, mültecileri ülkede ucuz iş gücü olarak gören, AB'ye karşı koz olarak kullanan AKP'nin bozuk iktidar düzenidir. Bu bozuk düzeni eleştirmeden hiçbir çözüm üretilemez!

Bizler Suriye’deki çatışmaları sona erdirebilecek ortamın oluşmasına somut katkı sunmak ve ülkemizde bulunan Suriyelilerin huzur ve barış içerisinde ülkelerine dönmelerini sağlamak zorundayız."

veli-agbaba.pngveli-agbaba-001.png

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika